Připravované akce

Připravované akce 2024
(změna vyhrazena)
Letní Slunovrat s Obřadem potní chýše 
21. a 22.6. 2023
(z pátku na sobotu!) 
řevnický lesní chrám
Srdečně Vás zvu na letní Slunovrat, který bude tentokráte z pátka na sobotu.
V Medicínském Kruhu se setkáme v pátek v 16h a společně zapálíme posvátným způsobem Oheň.
Otevřeme Medicínský Kruh a pak projdeme Slunovratovou potní chýší.
Spaní bude přímo na místě v lesním chrámu pod přístřeškem či ve vlastním stanu.
V sobotu Medicínský Kruh uzavřeme a uděláme sdílení, které skončí kolem 13h.
Letní Slunovrat je silným časem, kdy je světlo v plné převaze nad tmou a je to tedy jedinečná příležitost otevřít Medicínský Kruh k očistě, léčení a posílení záměru. Je to velice vhodný čas na práci s přáním a modlitbou. To, co si přejete ve svém životě projasnit, tak je dobré tomu právě teď dát plnou pozornost. Před Slunovratem se energie výrazně mění, zesiluje se, a tak je to dobrý čas pro pokojného Bojovníka a Bojovnici, aby se setkali s bližníma a udělali zase další krůček na Cestě Síly, Lásky a Světla.
Hlásit se již můžete na abuelofuegito@gmail.com
Mužský Kemp
29.6. – 2.7. 2024
Srbská Kamenice
Na tomto magickém a Silovém místě v divoké přírodě Českého Švýcarska zakempujeme na 4 dny. Budeme si stavět tábořiště, obnovíme Medicínský Kruh, projdeme obřadem potní chýše a   meditací s ekvádorským kaktusem  – Condorem. Budeme intenzivně pracovat s Tabákem a medicínou Rapé.   Vylezeme na horu Síly, budeme se koupat v průzračnym potoce, polezeme na skály a do soutěsek.
Budeme spát u Dědečka Ohně pod širym nebem…, ale hlavně budeme spolu v naší divoké a nespoutané Síle!
Hlásit se již můžete na abuelofuegito@gmail.com
Obřad Hledání Vizí
3.7-7.7. 2024
Srbská Kamenice
Více o Hledání Vizí najdete v příspěvku Hledání Vizí
(zde je úryvek)
Hledání Vizí, španělsky Busqueda de Visiones (zkráceně jen Busqueda) a anglicky Vision Quest, je starý indiánský obřad, který má kořeny u severoamerických indiánů. Pro Vás, jenž jste o Busquedě, Hledaní Vizí nikdy neslyšeli, jedná se o obřad, který se vetšinou dělá, když se člověk dostává do nějaké  změny, etapy či situace ve svém životě. Může to být např. přechod z dětství do dospělosti, z dospělosti do stáři… Chvíle, kdy se stáváme rodiči, prarodiči, strýci, tetami, kmotry, kmotrami. Muže se to týkat lidí, kterým onemocněl někdo blízký, lidi, kteří prošli těžkou životní situací, smrt bližního, rozchod, krize… Hledání Vizí je pro lidi, kteří si přejí něco ve svém životě změnit, něco získat, za něco poděkovat, něčemu porozumět, s něčím se smířit a pomodlit se za to.
podrobnosti na vyžádání
Tanec Slunce – Sundance
vedený severoamerickým indiánem a tanečníkem Slunce Inigoosem
25.7.-3.8.2024
Bulharsko
podrobnosti na vyžádání
Medicínské setkání s Condorem
17. a 18.8. 2024
řevnický lesní chrám
Naši milí,

srdečně Vás zveme na ceremonii Čtyřech tabáků a meditaci s andským kaktusem přezdívaným Condor. Ceremonie bude zaměřená na práci s mužsko – ženským principem a je vhodná jak pro jednotlivce, tak pro páry. Je žádoucí přinést si s sebou hudební nástroje (především buben a/nebo chřestidlo) a připravit si písně, pokud je chcete v kruhu sdílet s ostatními. Součástí ceremonie bude 10ti denní příprava na ni. Donace za ceremonii je 3000,- a v ceně je dopolední pohoštění. Je dobré vědět, že ceremonie poté volně přejde do tzv. modrého úplňku, který vyvrcholí 19.8
Počet účastníků je limitován číslem 12, rezervujte si proto své místo včas. Pro potvrzení rezervace je nutné uhradit zálohu 1000,- na účet, který Vám pošleme. Další instrukce dostanete 10 dní předem.
Moc se těšíme na společnou práci
Pokud se chcete zúčastnit, naistalujte si aplikaci wire, přidejte si mě @andreafuego a já Vás pak přidám na wiru do skupiny, kde budeme sdílet veškeré info.
Andrea a Václav Fuegovi ❤️ a Vlastík ohník 🔥
Po přihlášení (když mi napíšete na abuelofuegito@gmail.com , že se hlásíte) Vám obratem pošlu zvací e-mail, ve kterém se dozvíte od popisu cesty, příprav až po vyrovnání energie.

Obřad potní chýše pořádám přihlásí-li se minimálně 7 lidí maximálně 18 lidí.
Víc informací o obřadu a přípravách najdete níže.
Nebo mi zvolejte 721 220 162 – Václav Fuego

Jsem nakloněn výměnnému, naturálnímu obchodu nebo pomocí s přípravami obřadu. Vždy to se mnou předem projednejte. Hledám pomocníka-y na pomoc s ohněm při obřadu.

Těším se na Vás a na společnou práci v Medicínském kruhu.
Chvála lidem, kteří se snaží kráčet po posvátné cestě Života! Achoooo!

    •••
Informace o obřadu potní chýše , co s sebou,
popis cesty, o připravě a ceně Vám vždy zašlu na požádání nebo po tom, co se přihlásíte na akci.

Zde se dozvíte podrobnosti o obřadu očistné potní chýše

Na každé akci pro Vás připravíme s láskou zdravé jídlo – sobotní večeři. Ostatní jídla si můžete připravit na místě – dle možností. Mám zde malý obchůdek s vykuřovadly, věcmi z cest apod.

Na požádání dělám speciální očistu – lepší dohodnout se předem

Co budete potřebovat s sebou
do potní chýše – muži šortky, ženy – šátek, šaty nebo plavky. Ručník na otření po skončení obřadu.
na obřad – trochu tabáku, vykuřovadla, květiny, ovoce a ořechy na oltář. Chrastidlo, šamanský buben… křišťály, amulety a věci osobní síly se dají položit oltář.
na spaní – karimatku, spacák a deku
na sebe – oblečení do přírody, dobré boty – může pršet, muži – pracovní oblečení a rukavice
do kuchyňky – zdravé a bezmasé jídlo. V sobotu Vám připravíme 1 společné lehčí jídlo (prosím jste-li vegani nebo máte-li na něco alergii, tak nám to napište), misku, lžíci a hrnek.
praktické věci – čelovka a nůž

běžný průběh akcí  s obřadní potní chýší, který celý probíhá v přírodě bez elektřiny. Na spaní je zázemí u příbuzných s prostou kuchyňkou,
Každý obřad začínáme otevřením Medicínského kruhu a končíme jeho uzavřením, se vším Vás pokaždé seznámím.
Vše co je tu napsané je jen orientační, ať necháme prostor věcem plynout:)

Sobota: Příjezd nejpozději do 9:30h, ubytování , zapálení obřadního ohně s dýmkou, výprava na místo Síly, příprava obřadu (oblečení chýše, nazdobení oltáře, příprava bylinek – medicíny…) tabáček do nosu, saunový oheň, otevření obřadu, očisty, obřad Očistné potní chýše (Temazcal), práce se společnou energií v kruhu a práce s léčivými kameny. Večeře od nás:)

Neděle: cvičení s meditací – kdo bude chtít, snídaně co si připravíte sami, uzavření Medicínského kruhu u potní chýše – uzavření obřadu, pár slov s tabákem u ohně, úklid, rozloučeni a odjezd (ve 12-13 hodin).

Příprava na obřad potní chýše
minimálně 4 dny před a po obřadu nejezte maso, neužívejte žádné omamné látky, nepoužívejte toxickou kosmetiku, buďte v celibátu, meditujte, navštěvujte více přírodu a silná místa v ní, buďte sami se sebou, pozorujte pozorně co se kolem i ve Vás děje . Pokuste se nestresovat a  nedostávat se do konfliktů. Pokuste si ujasnit proč na obřad jedete a kolik do něj chcete vložit svojí síly. Dodržíte-li dietu efekt obřadu se tím velice posílí a i vy vnesete do Medicínského kruhu svým jednáním rozhodnost a Sílu!