již proběhlé akce

MUŽSKÝ KEMP V SRBSKÉ KAMENICI POD RŮŽÁKEM
S obřadem potní chýše a ceremonií s ekvádorským Condorem
6.-10.ČERVENCE 2022
 
Na tomto magickém a Silovém místě v divoké přírodě Českého Švýcarska zakempujeme na 5 dní. Budeme si stavět tábořiště, obnovíme Medicínský Kruh, projdeme obřadem potní chýše a ceremonií s Condorem. Vylezeme na horu Síly, budeme se koupat v průzračnym potoce, polezeme na skály a do soutěsek. Budeme spát u Dědečka Ohně pod širym nebem…, ale hlavně budeme spolu v naší divoké a nespoutané Síle!
jsou možné 2 vstupy 6. nebo 8.7.2022
Cena je 4000,- komplet ať přijedete na první či druhý vstup
 
 
 

 

OSLAVA LETNÍHO SLUNOVRATU S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
Řevnický lesní chrám
18. a 19. června 2022
 
 
  Letní Slunovrat je silným časem, kdy je světlo v plné převaze nad tmou a je to tedy jedinečná příležitost otevřít Medicínský Kruh k očistě, léčení a posílení záměru. Je to velice vhodný čas na práci s přáním a modlitbou. To co si přejete ve svém životě projasnit, tak je dobré tomu právě teď dát plnou pozornost. Před Slunovratem se energie výrazně mění, zesiluje se, a tak je to dobrý čas pro pokojného Bojovníka a Bojovnici, aby se setkali s bližníma a udělali zase další krůček na Cestě Síly, Lásky a Světla.
 

ŠAMANSKÝ VÝCVIK 

jaro 2022

 

Reaguji na Vaše odezvy a je možné se zúčastnit jen výcviku a k výpravě do Ekvádoru se přidat až později, budete-li o to mít zájem (doporučuji:).

Lze se účastnit jen celého výcviku. Do Ekvádoru s se mnou je možné jet minimálně po absolvování jedné potní chýše.

Výcvik před Cestou bude obsahovat 3 praktická setkání.

Úvod do Medicínském Kruhu a práce v něm – 10. dubna 2022 od 13h Řevnice

Práce v Medicínském Kruhu se záměrem a s obřadem Potní Chýše – 30.4. a 1.5.2022 Dobřichovice

Práce v Medicínském Kruhu – Ceremonie 4 tabáků s Medicínou, bdění  4. a 5.června 2022

Cena za výcvik  komplet 7000,-

Co můžete od Výcviku očekávat?

Výcvik je koncipovaný pro Vás, jež se s prací v Medicínském Kruhu a s Medicínami seznamujete, ale i pro Vás, kteří již máte zkušenosti a přejete si udělat další krok na své Cestě, prohloubit zkušenosti a rozšířit si praxi a dovednosti.

Výcvik bude probíhat tady v Čechách a bude jen pro členy výpravy. Během výcviku Vás podrobně provedu a seznámím s prací v Medicínském Kruhu, projdete si Obřadem Potní Chýše, budeme pracovat s Půstem a Dietou, budete mít možnost chodit na individuální očisty a konzultace, projdeme Medicínským Kruhem s Medicínou a s Bděním.

Během výcviku Vás připravím na setkání s rodilými Léčiteli zvanými v Ekvádoru Curanderos, kteří mají letité zkušenosti a přesahující dovednosti a praktiky, které se od nich můžete naučit.

Mužský Kruh s obřadem Potní Chýše

16. a 17.dubna 2022

Řevnický lesní chrám

ubytování na místě v lese ve vlastním stanu či pod plachtou

Hey Brodhers, jak se máte? Doba zajímavá, jaro na krku a o nudu není nouze. Srdečně Vás zvu do Medicínského Kruhu, který proběhne o Velikonočním víkendu (hlavně v sobotu v neděli budeme končit kolem 13h). Tento čas je skvělá příležitost setkat se s mužskou silou a dobře si jí v sobě usadit, tak aby byla pěkně živá, tvořivá, radostná a milující před Velikonočním pondělkem, kdy budeme předávat naší Sílu ženám:)

Těšíme se na Vás a na pořádnou chlapskou spářku uprostřed lesa!

Václav a Vlastík

 

 

JARNÍ PŮST – DIETA

začátek 1.března 2022 konec 29.března 2022

Letos nemohu udělat začátek postního období s Obřadem Potní Chýše, tak si každý udělejte modlitbu u Ohně, před oltářem nebo svíčkou.

Hey milí příbuzní  srdečně Vás všechny zvu na sdílení jarního půstu, který vyhlašuji od 1.března do Jarní rovnodennosti (OSLAVA BUDE 26.BŘEZNA + 3dny = 29.března 2022).

Pár slov o JARNÍM PŮSTU – DIETĚ.

Během roku je dobré držet pravidelně půst či být v dietě (viz níže). Nejzásadnější jsou ale Jarní a Podzimní Půst. Pokojný Bojovník a pokojná Bojovnice pracuje a vnímá 4. základní roviny. 1.Tělo, 2. Ducha, 3. Srdce a 4. Mysl. O tyto oblasti, je třeba pečovat, udržovat je průchodné, vědomé, v čistotě a v rovnováze. Pravidelně se děje, že se jedna nebo více z těchto rovin znečistí či není v rovnováze a tím dochází k narušení toku životní Síly a Napojení na Sebe a Stvořitele.

Jarní Půst je výborný čas po zimním období, kdy je Síla v útlumu nebo dostatečně neplyne, na regeneraci a návrat do rovnováhy a silnějšího Napojení. Předchozí zkušenosti nám přinesly jasné potvrzení, že to stojí ta to. Společná akce celý proces dobře podpoří a umocní. Vedle pročištění Těla, Ducha, Mysli a Srdce se můžeme speciálně v období před Jarní Rovnodenností zaměřit na to, co si letos přejeme na Jaře zasadit do svého života, na svůj Záměr. V indiánské tradici (a i jiných kulturách)  funguje, když si něco přeji či o něco usiluji, tak pro to musím něco udělat. V tomto případě dáme na oltář modlitbu a náš Půst – Dietu, zdržení se v krajnosti jídla a pití pro náš Záměr.

Půst – Dietu si každý nastaví dle svého nejzdravějšího uvážení aj jeho délku. Kdo si bude přát dělat úplný půst bez jídla, tak mi můžete napsat, propojím Vás s lidmi, kteří mají takovou zkušenost.

Za mě se chystám na půst, který se bude blížit přípravě na obřad Potní Chýše, takže tedy …

…bez masa, se zdravým jídlem, klíčky, šťávami, zdravými tuky,  bez omamných látek ani Medicín, Tabáku (používat jen při kouření obřadní dýmky nebo házení do Ohně), Kávy, Wayusy, Rapé,… můžeš-li buď v absolutním celibátu, medituj, navštěvuj víc přírodu a silná místa v ní, pozoruj, co se kolem i v Tobě děje . Užívej přírodní kosmetiku nebo žádnou. Pracuj se svým dechem a vnímej elementy kolem sebe – Zem, Vodu, Vítr a Oheň. Na konci půstu bude opět Obřad Potní Chýše s oslavou Jarní Rovnodennosti 26.března 2022, kde budeme sdílet věci kolem půstu.

Dále budu postupně v těchto dnech podle svého pocitu odebírat mléčné produkty, cukr, lepek… během každého týdne si dám jednodenní půst bez jídla jen na vodě a budu-li to cítit, tak i více dní a i bez vody (Na tuto variantu mám výcvik z Hledání Vizí), tak je dobré si to zkoušet postupně.

Všem, kteří se k půstu připojí, jakoukoli formou prosím o sdílení ve skupině, kterou založím. Stačí jen napsat na abuelofuegito@gmail.com a já Vás do skupiny přidám.

Všem přeji požehnané postní období, zdravé Tělo, jasnou Mysl, čisté Srdce a silného Ducha.

Těšíme se na Vás, společný půst,

Léčení a Sílu v Medicínském Kruhu.

 Achooo!

Všichni moji příbuzní

Václav s Ohníkem

Oslava jarní Rovnodennosti s obřadem Potní Chýše

!!!ZMĚNA!!! z důvodu mé nemoci přesouvám OSLAVU JARNÍ ROVNODENNOSTI na 26. a 27.března 2022 do Dobřichovic

V andínské kultuře je Jarní Rovnodennost novým začátkem roku.

Uděláme tedy společně první setí, sami ve svých životech, pomodlíme se a poprosíme o vizi na naší Cestě.

Oslava Jarní Rovnodennosti  je právě tím čistým začátkem a tak se sejdeme v Medicínském kruhu a společně oslavíme tento radostný čas, kdy je světlo a tma v rovnováze a kdy nás čekají „světlejší a světlejší zítřky:)“. Po zimě se setkáme u Dědečka Ohně a společně završíme půst a období temnějších nocí, abychom se očistili a znovuzrodili do tohoto nového roku – období v nové Síle.

Součástí ceremonie bude společná modlitba za dobré dění v našem Světě.

 
Těšíme se na Vaší Medicínu.
Aho Mitakuye oyasin
Všichni moji příbuzní
Václav a Ohník

 

Přednáška a promítání o připravovaném šamanském výcviku a Výpravě do Ekvádoru v létě 2022 
čtvrtek 10.března 2022 od 18h
Amazonia Café Step In
Italská 20, Praha 2
 
Ahoj zdravím všechny, kteří se již vydali na Cestu přírodního léčitelství, Medicínského Kruhu a i ty, kteří se s Medicínskou Cestou seznamují a přejí si Jí více poznat a prohloubit své zkušenosti a dovednosti nebo si přejí vyléčit se z nemoci.
Srdečně Vás zvu na setkání na kterém se dozvíte, jak bude šamanský výcvik probíhat, co se naučíte, co můžete rozvíjet a co vše to bude obnášet. Budu krátce mluvit o svojí zkušenosti a o připravované výpravě do Ekvádoru.
Bude prostor pro Vaše otázky a i na krátké promítání z míst, kam pojedeme.
Letos tímto setkáním v Amazonia Café otevírám ŠAMANSKÝ VÝCVIK jehož součástí je Intenzivní Medicínská Cesta do Ekvádoru v létě 2022. 
Na výcvik bez cesty do Ekvádoru je možné se přihlásit jen po dohodě.
Podrobnosti o výcviku a Cestě do Ekvádoru v létě 2022 najdete na www.abuelitofuego.cz v prokliku CESTY – výprava do Ekvádoru 2022 
nebo mi můžete psát na abuelofuegito@gmail.com
Vstupné dobrovolné
 
Těším se na Vás
Václav Svašek
 

MUŽSKÝ KRUH U OHNĚ

Setkání v Medicínském Kruhu v Řevnicích v Kejné
Středa 9.března 2022 od 18h

Tímto Vás milí kamarádi svolávám do Kruhu kolem ohně v Řevnicích.
Na Homoláku, kde jsme se pod vedením Henryho rozdýchali Wim Hofovou motodou
a následně se smočili ve studené vodě, jsem obdržel mluvící kost a putovní zápalky a
teď bych Vás rád pozval já, Vráťa Kubita.
Jako téma našeho hovoru bych navrhuji: „Krajina mého dětství“

popis cesty do Medicínského Kruhu v Kejné

Dojeď nebo dojdi na konec Tyršovi ulici až k lesu, kde si nech auto. Na začátku lesa je malý kamenný můstek přejdi ho a hned za ním je lesní cesta do prava mírně do kopečka. Vydej se do lesa. Dojdeš k vodárně cca 500m a od tud pokračuj cca 200m proti proudu „ponorného“ potoka až k Medicínskému kruhu.

Těšíme se na Vás bratři

Vráťa a Václav

 

 
8.2.2022
Homolák
 
 
Ahoj bratři a muži, 
máme tu další Mužský Kruh, jehož Hostitel bude Henry Wielgus. Tak vodlepte zadky z pohodlný sesle a přijďte! Minulé setkání bylo komorní, ale o to bylo Silný a mířící k jádru.
 
 
Přijal jsem hostitelství na další společné setkání v kruhu u ohně
a rád bych s vámi tentokrát podnikl výlet na zatopený lom Homolák.
Společně rozděláme oheň a dáme sdílení s mluvící kostí.
Po sdílení nás čeká koupel v lomu a na to je dobré se trochu rozdýchat
pro zahřátí. Takže vás provedu Wim Hofovou metodou dechu
a pak vlezeme do ledové vody. A potom zpátky k ohni s čajem.
 
 
Sraz v 18h na nádraží v Řevnicích pojedeme na místo společně autem.
 
Nebo buďte v 18:30 v lomu Homolák 49°54’9.912″N, 14°5’22.733″E
 
Sebou se bude hodit karimatka, ručník, kalíšek na čaj (třeba i čaj) a čelovka.
Někomu při koupání v ledové vodě pomáhá čepice.
 
Těšíme se na setkání.
Henry  a Vaclav
 

Mužský kruh se sdílením u Ohně

13.ledna 2022 od 19h

Lesní Škola a Školka ZeMě

Řevnice na konci Sportovní ulice vedle vodárny ( konec ulice je štěrková cesta mířící do lesa)

Zdravím Vás Muži, jak se máte? Máme tu další Mužský Kruh se sdílením u Ohně, kterému drží patronaci Petr Hauzírek. Tak se na Vás Těšíme. Bude možné přespat v jurtě s raním opuštěním prostoru v 8h, tak si vezměte spacák a karimatku. (150,-/noc)

„Po klasickém kruhu do začátku nastolíme v klidu jurty chvíli ticha, respektive nemluvení a poslouchání. Přál bych si, kdyby každý z nás mohl pustit skladbu, která s ním nějak souzní, vystihuje ho, jde do hloubky. Jestli ti to není proti srsti, pošli nebo přines (v místě je bluetooth) skladbu která zní jako ty, která jede v rytmu tvého srdce a zvuku tvojí duše.

Po téhle, počítám tak hodinové práci (mlčení a pozorný poslech jsou překvapivá dřina) si dáme kotel vegan guláše (miska a lžíce je k mání na místě), oheň, pití a další hovor v kruhu.“
Po kruhu vybereme  příspěvek na pronájem jurty a teepee (záleží kolik nás bude tak to rozpočítáme).

OSLAVA ZIMNÍHO SLUNOVRATU
s Obřadem Potní Chýše
18.-19.prosince 2021
Dobřichovice

Srdečně Vás zveme v tento silný čas do Medicínského Kruhu.  Máme tu jeden ze čtyř velkých svátků a to je oslava zrození Slunce v největší temnotě – Zimní Slunovrat. Jak výstižné v dnešní době že? Jsme v období stažení se do sebe a do našeho nitra, kde vidíme, pokud chceme a nebráníme-li tomu, jak na tom zrovna jsme ve vztahu sami k Sobě, blízkým, tomuto světu, realitě… Dlouhá noc je obrazem našeho vnitřního Stínu a Světla v něm, a kdy jindy se chceme podívat a učit od těchto velkých učitelů v nás než teď. Na tuto oslavu je dobré se připravit, propojit se sám se Sebou a se svým vnitřním Záměrem, který můžete v tento speciální čas dobře podpořit. Od soboty do neděle budeme udržovat Oheň, aby nás chránil, dával nám světlo, teplo, svojí podporu a moudrost.

Těšíme se na Vás a na společné setkání v Medicínském kruhu, kde oslavíme zrození Síly Slunce a očistíme se na tento nový cyklus růstu, abychom mohli dál kráčet vzpřímeně v Síle a s hřejivým pocitem v prsou! Tak je to dobré!

Všichni moji příbuzní

Václav a Ohnivec

MUŽSKÝ KRUH
s Obřadem Potní Chýše
19.-21.LISTOPADU 2021
ŘEVNICKÝ LESNÍ CHRÁM
s přespáním v lese nebo v jurtě v zazemí LMŠ ZEMĚ
 
HEY! Zdravím Vás muži, Bratři, příbuzní, jak se máte?
Srdečně Vás zvu na podzimní lesní setkání v Medicínském Kruhu.
Které proběhne v syrový a čistý přírodě podpořený všemi živly, hlavně tím, kterej si všichni neseme v sobě.
Čeká nás sdílení, společná příprava věcí na Obřad, pokud bude čas, tak si vylezeme na blízkej kopec a hezky si zařvem.
Tak zvedněte zadky a koukejte přijít! Přeju si tu mít pořádnou smečku, ať o tý naší Mužský Síle všichni dobře víme!
Hau!
 
Téma, který přináším do Kruhu je Muž ve vztahu se ženou a stím všechno spojené:)
Pár slov o Mužských setkáních. Mužské Kruhy pořádám-e již několik let. Většinou to byla 2 setkání do roku, na jaře a na podzim, spojená s obřadem Potní Chýše. V létě 2021 u Růžáku v Českém Švýcarsku, vznikla vize, setkávat se pravidelněji. A tak od září 2021 pořádáme každý měsíc jeden Mužský Kruh. Je to setkání většinou v přírodě a u Ohně. Každý měsíc má Mužský Kruh svého Patrona – Hostitele, který vybírá místo a volí způsob, jak bude Mužský Kruh vypadat. Všichni tvoříme Mužský Kruh, ale hostitel mu dává příchuť, barvu, zvuk apod. Budeš-li být chtít Hostitelem, tak přijď a navrhni to v Kruhu.
Mužský Kruh je otevřený všem, kteří žijí v úctě a přejí se setkat. Acho!
 
 
Těsíme se na Vaší Medicínu!
Všichni moji příbuzní
 
Václav a Ohnivec
 
 
 
 
 

Oslava Samhain Dušičky – oslava Předků s obřadem Potní Chýše

součástí obřadu bude ukončení podzimního půstu

29.-31. října 2021

Lesní chrám v ŘEVNICÍCH
 
Hey! Moji milí Příbuzní přijměte pozvánku na tuto krásnou a kouzelnou podzimní oslavu. Máme tu čas, kdy se můžeme zastavit a uvědomit si díky komu tu jsme a jak a co žijeme a co nám naši Předci předali … Toto je čas našich Předků, kdy jim můžeme poděkovat, vzpomenout na ně i na ty kteří již přešli do světa Ducha…
Je to čas kdy si můžeme uvědomit více, co znamená smrt v našem Životě.
Smrt je velký a tolik přehlížený a opomíjený spojenec na posvátné cestě.
Součástí této oslavy bude ukončení pdzimního půstu pro všechny ty, jenž do něj vstoupili. Tak je to dobré!
 

Těšíme se na Vaší Medicínu!

Všichni moji příbuzní

Václav a Ohník

 
parta_pistak.png
Zdar, bratři & muži.
Je to tu! Parta s kopce Pišťák vás zve ke společnému
Ohni, který tentokrát proběhne pod vrcholem kopce & hradiště Pišťák
s partou jsme už udělali dřevo i jsme si dali přespávačku u Ohně zveme
vás na místo kde jsem se rok scházeli každý měsíc společně u Ohně jako
kluci, přátelé & fotříci od rodin, aby jsme byli spolu. Hostitelem jsem se stal pro tento
večer já Hynek s laskavým dovolením Party z Pišťáku.
Rád bych uvařil a dal společný jídlo tak by bylo fajn kdyby jste se nahlásili
kdo dojde. Místo & čas padl na úterý 19. října od 18 hodin.
Zapálíme Oheň můžeme vyběhnout na kopec a kouknout do kraje.
Na místě jde přespat kdo bude chtít tak věci s sebou.
 
Budu se těšit Hynek jeden z Party Pišťák
(bude-li někdo potřebovat více info, ať mi napíše díky Václav)
 
K navigaci mapa s body
 

 
 
 
OSLAVA PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
17.-19.září 2021
 
Statek Leoness na Vysočině u Pelhřimova u Štěpána a Lenky Jakubcových
 
Hey! Rok s rokem se sešel a my se opět vrátíme do Leoness, kde se setkáme v tento čas stejně vyváženého dne a noci u zpívajícího potůčku v srdci Vysočiny. Oslavíme tu požehnanou možnost Být tady na Matičce Zemi se živým Srdcem a Duchem. Tato oslava je vděčností za její Dary a hojnost, kterou nám dává. Zároveň je to přechodový obřad do nového podzimního období. Stoupneme si do té požehnané energie vyvážené Síly dne světla a tmy, kterou si tak můžeme plně prožít.
 
 
 
Těšíme se na Vás, Vaší Medicínu a společné setkání u Dědečka Ohně.
Všichni moji Příbuzní
 
 
Wáclav a Vlastík Ohník
 
 
MUŽSKÝ KRUH OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
4.-7.srpna 2021 Srbská Kamenice  
Hey Bratři, pánové, tak Vás srdečně zvu na setkání do Medicínského Kruhu na překrásný a divoký místo v Českém Švýcarsku. Udělejme si pro SEBE tento čas a pojďme si ho společně užít u Vysoké Hory na loukách, lesích, potocích, skalách, u Ohně v potní chýši….. Pojďme si zase jednou sopolečně prožít, co to je být v mužské síle, ať má jakýkoli projev, formu, vyjádření…! Dotknot se její podstaty a s ní kráčet v srdci tímto životem.
AchOOOOO!
 
 
Těšíme se na Vás, Vaší Medicínu a společné setkání u Dědečka Ohně.
Všichni moji Příbuzní
 
 
Wáclav a Vlastík Ohník
 
BDĚNÍ S MEDICÍNOU AGUACOYO A OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
24.-25.června 2021 ŘEVNICKÝ LESNÍ CHRÁM 
Srdečně Vás zvu na toto letní intenzivní setkání v Medicínském Kruhu. Přijďte se setkat k Ohni, kde společně připravíme vše na obřad potní chýše, uvaříme spolu medicínu Aguacoyo, jenž je andýnskou medicínou Ducha nesoucí v sobě napojení na prostor nebes skrz Kondora, který je jejím patronem. Bdění samo o sobě přináší silný změněný stav vědomí, umocněný silou Medicínského Kruhu v sobě nesoucí pro pokojného bojovníka a pokojnou bojovnici silné pole na práci s Duchem a záměrem. Ve večerních hodinách tedy otevřeme Medicínský Kruh a po té přijmeme medicínu Tabáčku, Wayusy, Aguacoya a vody, budeme zpívat, sdílet, mlčet a nad ránem vstoupíme do horkého domu…no tak to se máme na co těšit:) Příprava a dieta je nutná. Všechny Medicíny můžete a nemusíte přijmout, záleží na Vašem rozhodnutí.
 
 
Těšíme se na Vás, Vaší Medicínu a společné setkání u Dědečka Ohně.
Všichni moji Příbuzní
 
 
 
Wáclav a Vlastík Ohník
 
OSLAVA LETNÍHO SLUNOVRATU S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
18.-20.června 2021 JASAN medicínský statek Martinky a Tomáše Machových v Orlických Horách u Náchoda
(na léčení se k Tomášovi objednávejte individuálně)
 
Hey moji milí Příbuzní přijměte pozvání na oslavu Letního Slunovratu roku 2021.
Setkání proběhne na zahradě Medicínského statku u pana Jasanu v Orlických Horách. Celá akce bude venku. Ubytování ve vlastních stanech. Na místě bude malá polní kuchyňka.
 
Letní Slunovrat je silným časem, kdy je světlo v plné převaze nad tmou a je to tedy jedinečná příležitost otevřít Medicínský Kruh k očistě, léčení a posílení záměru. Je to velice vhodný čas na práci s přáním a modlitbou. To co si přejete ve svém životě projasnit, tak je dobré tomu právě teď dát plnou pozornost. Před Slunovratem se energie výrazně mění, zesiluje se, a tak je to dobrý čas pro pokojného Bojovníka a Bojovnici, aby se setkali s bližníma a udělali zase další krůček na Cestě Síly, Lásky a Světla.
 
 
 
SETKÁNÍ pro PRŮVODCE ZeMě do Medicínského Kruhu s obřadem Potní Chýše 29.května 2021 v Kejné v Řevnicích

soukromé setkání

Oslava BELTINE a 1.MÁJ

s obřadem potní chýše

29.dubna-1.května 2021

JASAN v Borové v Orlických horách 

u Tomáše a Martinky Machových

Milí Příbuzní Srdečně Vás zvu na tuto krásnou oslavu rozkvetlých třešní:)))

V Oslavě Beltine hraje hlavní roli očistný Oheň, tak tomu dáme pozornost:) Na cestách jsem se dostal do míst, kde Taitítové, stařešinové, dělají i očistu Ohněm…a po nějaké době jsme přišli na to, že Oheň můžeme poprosit o tuto nejvyšší  očistu, tak to v tento čas s dovolením Stvořitele uděláme. Obřad Potní Chýše je pro tuto oslavu jak stvořený. V tradici a Duchu, ve kterém pracujeme v Medicínském kruhu je dědeček OHEŇ  vždy v našem středu a je tou Silou, která nás chrání a posiluje na Cestě Ducha s jasností a hřejivou Silou v srdci. Tak s Ním oslavíme noc OHNĚ a poprosíme Ho o přízeň, pomoc a Sílu.

Těším se na Vás a na krásné probuzení po obřadu do 1. máje.

Připravíme Májku a budeme tančit a zpívat:) pro Ženy, pro Muže pro Páry, pro Rodiny, pro Ducha Místa a všechny, kteří tam žijí. Achoo!

Všichni moji Příbuzní

Wáclav a Ohník Vlastík

 
BDĚNÍ U DĚDEČKA OHNĚ NA VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ
ze 4. na 5. Dubna 2021 Od 16h do ….
Medicínský Kruh v Kejné v řevnickém lesním chrámu
 
Srdečně Vás zvu milí příbuzní na setkání v Medicínském Kruhu, které bude v tento krásný čas podpořené celonočním BDĚNÍM.
Sraz bude v neděli v 16h, abychom si přichystali vše potřebné. Dřevo, přístřešek, sezení, oltář, poklidili místo a vše potřebné, abychom se setměním zapálili Ohěň posvátným způsobem. Po té otevřeme Medicínský Kruh s Dýmkou. Tato noc bude věnovaná sdílení, písním, modlitbám, Ohni, Wayuse, Tabáku, meditaci, Tichu….bdění, aby jsme prošli skrz tuto VelkouNoc do zázraku pondělního VelkéhoDne.
Vezměte si s sebou deku, podložku na které budete sedět, dobré oblečení do zimy i nepřízně počasí (na místě uděláme přístřešek), nástroj-e, obětinu na oltář, tabák, jídlo a vodu na společnou hostinu, která proběhne po uzavření Kruhu v pondělí ráno, kluci pomlázky holky vajíčka, pentličky a dobroty:)))
Prosím potvrďte mi Vaší účast – kapacita je kolem 11 lidí.
 
Těšíme se na společné setkání v Medicínském Kruhu

Všichni moji příbuzní

Wáclav a rodina

 
 

PŘEDJARNÍ PŮST – DIETA

20.února 2021 

úvodní Obřad Potní Chýše pro ty jež jste se rozhodli vstoupit do půstu, který potrvá do 24.března 2021

Dobřichovice

Kdo si budete přát vstoupit společně do půstu a přijet na obřad ozvěte se mi nejpozději do středy 17.února 2021 na abuelofuegito@gmail.com zašlu Vám pak podrobnou pozvánku a přidám Vás do skupiny, kde si budeme sdílet věci ohledně půstu.

Hey milí příbuzní, letos se to tak hezky sešlo a tak Vás srdečně zvu, kdo to cejtíte, na sdílení předjarního půstu, který vyhlašuji od 20.února do Jarní rovnodennosti (OSLAVA BUDE 19.-21.BŘEZNA + 3dny = 24.března 2021). Půst si každý nastaví dle svého nejzdravějšího uvážení aj jeho délku. Kdo si bude přát dělat úplný půst bez jídla, tak mi můžete napsat, propojím Vás s lidmi, kteří mají takovou zkušenost.

Za mě se chystám na půst, který se bude blížit přípravě na obřad Potní Chýše, takže tedy …

…bez masa, se zdravým jídlem, klíčky, šťávami, zdravými tuky,  bez omamných látek ani Medicín, Tabáku (používat jen při kouření obřadní dýmky nebo házet do Ohně), Kávy, Wayusy, Rapé,…můžeš-li buď v absolutním celibátu, medituj, navštěvuj víc přírodu a silná místa v ní, pozoruj, co se kolem i v Tobě děje . Užívej přírodní kosmetiku nebo žádnou. Pracuj se svým dechem a vnímej elementy kolem sebe – Zem, Vodu, Vítr a Oheň. Na konci půstu bude opět Obřad Potní Chýše s oslavou Jarní Rovnodennosti 19.-21.března 2021, kde budeme sdílet věci kolem půstu.

Těšíme se na Vás, společný půst,

Léčení a Sílu v Medicínském Kruhu.

 Achooo!

Všichni moji příbuzní

Wáclav s Ohníkem

Oslava Hromnic – Imbolc s obřadem Potní chýše

30.ledna 2021

V řevnickém hvozdu

Hey moji milý Příbuzní, srdečně Vás zvu na tuto oslavu, která je také mezníkem v cyklu roku, kdy už se do tmy dere světlo. V tento čas je dobré se očistit a posílit po této výživné době, kdy má převahu tma a s ní spojená energie. V tyto dny je už pomalu, ale již citelně znát, že se den prodlužuje a to s sebou nese dobrou sílu, ke které je vhodné se přidat:)

Čas mezi Zimním Slunovratem a Hromnicemi, je časem, kdy je třeba si chránit svou vnitřní Sílu a Světlo. V tento čas již znovuzrozené Slunce sílí a je cítit jeho přítomnost. Kdo by jel z daleka a chtěl by nocleh, tak mi to prosím napište.

Těšíme se na společné setkání u Dědečka Ohně.

Všichni moji příbuzní

Wáclav a ohnivec

Oslava Zimního Slunovratu s obřadem Potní Chýše

18.- 20.prosince 2020

Medicínský statek Leoness na Vysočině poblíž Pelhřimova 

Srdečně Vás zveme milí Příbuzní v tento silný čas do Medicínského kruhu. Je to velká výzva, kdy se můžeme setkat se Světlem i Tmou v plné Síle. Proto je dobré se na tuto oslavu dobře připravit. Budeme od pátku do neděle udržovat dobrý Oheň, aby nás chránil, dával nám světlo, teplo, svojí podporu a moudrost.  Těšíme se na Vás a na společné setkání v Medicínském kruhu, kde oslavíme zrození Síly Slunce a očistíme se na tento nový cyklus růstu, abychom mohli dál kráčet vzpřímeně v Síle a s hřejivým pocitem na prsou:)

Všichni moji příbuzní

Wáclav a ohnivec

MUŽSKÝ KRUH S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE

27.-29. listopadu 2020

v řevnickém lese se zázemím v LESNÍ ŠKOLCE ZeMě 

Hey milý bratři, zdravím Vás a již se těším od léta na další, tentokráte syrové podzimní setkání uprostřed lesa u Dědečka Ohně. Budeme sdílet, připravovat dřevo, toulat se po lese, lézt do kopců, hledat svou vnitřní Sílu a Jasnost v tomto čase přibývajícího temna. V sobotu  společně projdeme očistou Těla, Srdce, Mysli a Ducha. Kdo bude chtít přijet již v pátek, tak se setkáme v 19h v Medicínském Kruhu, kde zapálíme Oheň posvátným způsobem a posedíme chvíli u Něj. Kdo bude chtít spát v lese, bude moci, kdo bude chtít větší pohodlí tak bude možnost v jurtě. Dá se přijet jen na sobotu a to, že přijdete nejpozději do 9:30 – konec v nočních hodinách. Jinak oficiální uzavření kruhu bude v neděli dopoledne. Z předešlých setkání, však doporučuju, být na setkání od začátku do konce.

Toto setkání má omezenou kapacitu, vše se dozvíte po té, až se přihlásíte a já Vám zašlu podrobnou pozvánku.

Těšíme se na Vás!

Všichni moji příbuzní

Wáclav a Ohník

OSLAVA SAMHAIN – DUŠIČEK S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE

31.října 2020
na krásném místě v řevnickém lese 
Hey milí pokojní Bojovníci a Bojovnice, srdečně Vás zvu do Medicínského Kruhu v tento speciální čas umocněný Úplňkem. Čas, kdy se můžeme zastavit a uvědomit si díky komu tu jsme a jak a co žijeme a co nám naši Předci předali … Toto je čas našich Předků, kdy jim můžeme poděkovat, vzpomenout na ně i na ty kteří již přešli do světa Ducha…
Je to čas kdy si můžeme uvědomit více, co znamená smrt v našem Životě. Jak aktuální že?
Smrt je velký a tolik přehlížený a opomíjený spojenec na posvátné cestě.
Toto setkání má omezenou kapacitu, vše se dozvíte po té, až se přihlásíte a já Vám zašlu podrobnou pozvánku.

Těšíme se na Vás!

Všichni moji příbuzní

 
SETKÁNÍ PRŮVODCŮ A PEDAGOGŮ V MEDICÍNSKÉM KRUHU S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
10.-11.října 2020
v rodinném kruhu v Dobřichovicích
 
 Zdravím Vás milí Průvodci a Pedagogové.

Srdečně Vás zvu na další setkání v Medicínském Kruhu, kde budeme mít prostor sdílet toho co máme na Srdci, jít do hloubky v našem přístupu k sobě Samým i k předávání „vědění“ dětem. Toto setkání bude hodně také o setkání s Živly, očistě Těla, Srdce, Mysli a Ducha. Přání a Modlitbě, posílení našeho záměru a ujasnění si toho, co je vlastně naše práce.

Setkání je otevřené všem, kteří pracují s dětmi.

OSLAVA PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
18.-20.září 2020
Statek Leoness na Vysočině u Pelhřimova u Štěpána a Lenky Jakubcových
 
Hey! Rok s rokem se sešel a my se opět vracíme do Leoness, kam nás to na jaře nepustilo a my se setkáme v tento čas stejně vyváženého dne a noci u zpívajícího potůčku, kde postavíme novou chýšku na Obřad Parní lázně, kde oslavíme tu požehnanou možnost Být tady na Matičce Zemi se živým Srdcem a Duchem. Tato oslava je vděčností za její Dary a hojnost, kterou nám dává. Zároveň je to přechodový obřad do nového podzimního období.
 
 
PLAVÁČCI V MEDICÍNSKÉM KRUHU
(soukromá akce)
29. a 30.srpna 2020 – přesunuto na jaro
 
 
MUŽSKÝ KRUH 
V Českém Švýcarsku
13.-16.srpna 2020
Hey bratři, muži, kamarádi, tak konečně zas uzrál čas se sejít u Dědečka Ohně, zasdílet své příběhy a společně si užít čas v naší mužské Síle.
Tentokráte bude setkání v kruhu v severních Čechách na překrásném a silném místě u Růžovského vrchu – Růžáku.
Budeme celou dobu od čtvrtka (kdo nebude moct tak se dá přijet v pátek) do neděle v přírodě, kde budeme společně tábořit, vařit si na ohni, připravovat Medicínský kruh, stavět novou Potní Chýši, vystoupíme na Růžovský vrch pro babičky kameny. Vše pak zpečetíme sobotní noci v Potní Chýši.
Achoo moc se na Vás těšíme!

 

Bdění s obřadem Potní Chýše
(možná přijde i kouzelník)
24.-26.července 2020 JASAN medicínský statek Martinky a Tomáše Machových v Orlických Horách u Náchoda

Hey čeká nás krásná oslava s bděním z 25.-26.července. Setkáme se v Medicínském Kruhu, který společně připravíme.
Společně budeme u Dědečka Ohně zpívat, modlit se, sdílet, pracovat s Tabáčkem, Wayusou… Nad ránem projdeme obřadem Potní Chýše.
Ubytování je ve vlastních stanech, přístřešcích na zahradě či v lese. V sobotu si uvaříme z přichystaných surovin oběd a na večer nám Martinka uvaří polévku. Na místě bude oheň a malý vaříček.

Těšíme se na Vás milý příbuzní
Wáclav a Ohnivec
721 220 162

 
OSLAVA LETNÍHO SLUNOVRATU S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
od 19. do 21.června 2020 v řevnickém lese 
 
Letní Slunovrat je silným časem, kdy je světlo v plné převaze nad tmou a je to tedy jedinečná příležitost otevřít Medicínský Kruh k očistě, léčení a posílení záměru.
Setkání proběhne uprostřed lesa, kde máme Medicínský Kruh s potní chýší.
Zázemí bude přímo v lese pod přístřeškem nebo ve vlastním stanu, který si můžete v lese postavit.
Počet míst je 13.
Kdo budete chtít pomoci se stavěním nové chýšky, tak se mi ozvěte, dohodneme se, kdy jí budeme stavět.
 
Těšíme se na Vás.
Všichni moji příbuzní
 
 
 
pozvánka na setkání v Medicínském Kruhu na Novoluní v pátek 22.května 2020 od 19h
 
 Na Novoluní budu kolem 19h otevírat Medicínský kruh, tak se přidejte u sebe a můžeme se tak propojit skrz Dědečka Ohně. Tabák, vykuřovadla, buben a chrastidlo si vezměte s sebou.
Pokaždé, co jsem to tak udělal, cítil jsem Sílu V Medicínském kruhu a Vaší přítomnost… ať už jen tak, že jste na to mysleli, či byli u Ohně a modlili se společně…. Achooo
Nevím jak u Vás, ale já osobně cítím, že přišlo Silné období s možností se zase kousek dál posunout na naší Cestě proměny k Lásce, Jasnosti a Vnitřnímu klidu skrz naše vnitřní vhledy do sebe Samých, našich slabostí i radostí… aj skrz naší blízkou rodinu… aby se nám tu společně lépe žilo.
Těším se na Vás a Vaší medicínu!
Všem přeju Zdar, Sílu a Lásku na této posvátné Cestě Životem
 
Všichni moji příbuzní
 
Wáclav
 
Srdečně Vás zvu na setkání u Dědečka Ohně 30.dubna 2020 od 20h. 
Otevřu Medicínský kruh a budu se modlit u Ohně za sebe, svojí rodinu, za příbuzné, za všechny co to potřebují, za požehnání a vedení v našich životech…
 
Budete-li si přát sdílet Medicínský Kruh, tak si v tento čas zapalte Oheň (svíčku) a otevřete ze Srdce Medicínský kruh, nemáte-li s tím zkušennosti, tak si vezměte špetku tabáku a pomodlete se ze srdce za to co na něm máte a vhoďte tabák do Ohně, tak to můžete opakovati (se svíčkou palte uhlík a na něm palte tabák či si zapalte vonnou tyčinku).
Cesta pokojného Bojovníka a pokojné Bojovnice je být pozorný a ve chvíli, kdy je na blízku možnost spojit se se Silou, tak to plně využít, pro sebe – zvýšení energie a pak jí použít na další intenzivnější práci pro ostatní…
Beltine je tím časem. Je to noc posvátného Ohně jeho jasnosti , Síly a Moudrosti.
Jsme v čase, kdy je již zaseto a my teď pečujeme o to co je již v Zemi. Ven se dostávají první křehké rostlinky, které potřebují péči…
Těším se na Vás a na společnou práci v Medicínském Kruhu.
Všem Nám přeju, ať se hezky propojíme s Dědečkem Ohněm a ten nás vede k Nám Samým.
 
Všichni moji příbuzní
 
Wáclav s Rodinou
 
 
   

 

 
Společná modlitba u Dědečka Ohně v Medicínském kruhu z neděle 12.dubna na pondělí 13.dubna 2020
 
Dovolte mi, abych Vás pozval na společnou modlitbu u Dědečka Ohně tuto neděli 12.dubna 2020 před setměním. Zapálím posvátným způsobem Oheň a otevřu Medicínský kruh na své zahradě. Můžete se přidat na „dálku“ tím, že také zapálíte Oheň a nabídnete mu trochu Tabáku a vykuřovadla a otevřete si „svůj“ Medicínský kruh.
Na Cestě, na kterou mě přivedlo Srdce a kterou sdílím se všemi, kteří to tak cítí je Oheň Spojencem, Silou, Moudrostí, Branou k Jasnosti a opravdové Lásce, která má někdy trochu jinou podobu než jsme se domnívali, či si přáli.
Období kolem velikonočního úplňku je silným časem, kdy je dobré se zastavit, ztišit a naslouchat skrz moudrého Dědečka Ohně… Je to čas Modlitby, Přání a napojení. Pokojní bojovníci a bojovnice naberme Sílu na Cestu a projasněme si svou vnitřní Vizi, která teď prochází renovací a nabývá jasnějších kontur…
 
Těším se tedy na společné propojení skrz posvátný Oheň a požehnaný Medicínský kruh.
Všem Nám přeji Zdar, Sílu a Lásku na Cestě Životem.
 
Všichni moji příbuzní
 
s úctou a pokorou Wáclav

BŘEZEN

oslava proběhla soukromě u mě doma na zahradě

20.-22. března 2020
OSLAVA JARNÍ ROVNODENNOSTI S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
LEONESS – Medicínský statek na Vysočině, kousek od Pelhřimova
 
V andínské kultuře je Jarní Rovnodennost novým začátkem roku.
Uděláme tedy společně první setí, sami ve svých životech, pomodlíme se a poprosíme o vizi na naší Cestě.

Oslava Jarní Rovnodennosti  je právě tím krásným začátkem a tak se sejdeme v Leoness na Vysočině v Medicínském kruhu a společně oslavíme tento radostný čas, kdy je světlo a tma v rovnováze a kdy nás čekají „světlejší a světlejší zítřky:)“. Po zimě se setkáme u Dědečka Ohně a společně završíme půst a období temnějších nocí, abychom se očistili a znovuzrodili do tohoto nového roku – období v nové Síle.

 
Těšíme se na Vaší Medicínu.
Aho Mitakuye oyasin
Všichni moji příbuzní
Wáclav a Ohník

Přihlášení na abuelofuegito@gmail.com

20.února 2020 od 19h do 22h 

AMAZONIA CAFÉ, Italská 2o, Praha 2, STEP IN

Přednáška s promítáním o ceremonii Aguacolla San Pedro

Hey moji milí příbuzní srdečně Vás zvu na další setkání s povídáním a fotkami, které bude tentokráte o andínské Medicíně Ducha Kondora – Aguacolla, Vachuma nebo-li San Pedro.
Budu povídat o zkušenostech a zážitcích s touto posvátnou a léčivou Medicínou se kterou jsem se setkal v Ekvádoru. Tato Medicína je mnohokráte součástí i jiných obřadů, jako je Hledání Vizí či obřadu Potní chýše, tak i o tom se něco dozvíte.
Těším se na Vás.
Začátek bude od 19h do 22h.
Vstupné nechám na Vás, jak to budete cítit.
Všichni moji příbuzní
 
 
31. ledna – 2.ÚNORA 2020 
OSLAVA SVÁTKU IMBOLC – HROMNIC S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
ŘEVNICKÝ LES – zázemí v Lesní škole a školce ZeMě v jurtě
 
Období temných nocí se nám překlání a v tento čas je již znatelné přibývání světla. Čas mezi Zimním Slunovratem a Hromnicemi, je časem, kdy je třeba si chránit svou vnitřní Sílu a Světlo. V tento čas již znovuzrozené Slunce sílí a je cítit jeho přítomnost.
Přijměte tedy pozvání na tuto krásnou a Silnou oslavu přibývání Světla, kdy zapálíme Dědečka Ohňa a Společně se očistíme od všeho, co v nás již nemá místo a nabereme Sílu a projasníme svou Vizi.
Těším se na Vás moji milí příbuzní
 
Wáclav a Ohník
 
21. ledna 2020 od 19h
PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM O LÉČIVÉ SÍLE OBŘADU POTNÍ CHÝŠE, HORKÉM DOMĚ, TEMAZCAL, INIPI A DŮLEŽITÝCH OSLAVÁCH V KOLOBĚHU ROKU
AMAZONIA CAFÉ, Italská 2o, Praha 2, STEP IN
 
Obřad Potní Chýše, jinak také Horký Dům, Temazcal nebo Inipi je prastará medicína, která byla a i je v jiné formě od nepaměti používaná i u nás v Evropě.
Povídání, které pro Vás chystám bude o tomto posvátném a základním indiánském obřadu očisty a Znovuzrození.
Když jsem se asi před 20 lety poprvé setkal s tímto obřadem, tak se mě tato medicína tolik dotkla a oslovila, že mě pak vše v životě vedlo k hlubšímu poznání a poznávání tohoto léčivého obřadu. Po čase jsem zjistil a zjišťuji, že jednoduchost a přímé  propojení s přírodou s živly, léčivými silami, s Velkým Duchem a Matkou Zemí je velice mocné a s takovým přesahem, že se to těžko popisuje slovy:)…
Pokusím se Vám tedy vyprávět mou zkušenost o tom, co je to obřad Horkého domu a co pro člověka v dnešní době může znamenat.
Těším se na Vás a společně prožitý večer.
Vstupné Dobro – Volné
Rezervace předem není nutná, ale můžete mi předem napsat:)
více podrobností najdete na  www.abuelitofuego.cz

Oslava Zimního Slunovratu s obřadem potní chýše

20.-22.prosince 2019

Medicínský statek Leoness na Vysočině poblíž Pelhřimova 

Máme před sebou silný čas, který prožíváme v dlouhých nocích. Energie Slunce je teď vzdálená a my žijeme z našeho vnitřního Světla a Síly.  Naším spojencem je v těchto dnech Oheň a právě o tom bude Oslava Zimního Slunovratu. Rozžehneme ve svém středu krásný a jasný Oheň, který nás bude provázet, chránit, očišťovat, léčit a učit. Těším se na Vás a na společné setkání v Medicínském kruhu, kde oslavíme zrození Síly Slunce a očistíme se na tento nový cyklus růstu, abychom mohli dál kráčet vzpřímeně v Síle a s hřejivým pocitem na prsou:)

Všichni moji příbuzní.

Wáclav a Ohník

Mužský kruh

15.-17. listopadu 2019

v řevnickém lese se zázemím v LŠ ZeMě či u Ohně, jak si budeme přát.

Hey milý bratři, zdravím Vás a již se těším na další, tentokrát syrové podzimní, setkání uprostřed lesa u Dědečka Ohně. Budeme sdílet, připravovat dřevo, toulat se po lese, lézt do kopců, hledat svou vnitřní Sílu a Jasnost. V sobotu v nočních hodinách společně projdeme očistou Těla, Srdce, Mysli a Ducha. Ujasníme si kdo jsme…? a co tu děláme?:))) Chvála Mužům Chvála Ženám Chvála Rodu Chvála Zrodu

Všichni moji příbuzní

Wáclav a Ohník

 

PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM Z MEDICÍNSKÉ VÝPRAVY PO EKVÁDORU V LÉTĚ 2019

7.listopadu 2019

od 19:30

Amazonia Café – STEP IN, Praha Vinohrady, Italská 20

Srdečně Vás zvu na povídání s promítáním o Medicínské cestě po Ekvádoru, na které jsem byl v srpnu 2019.

Jestli Vás zajímají pralesní indiáni a jejich kultura, léčivé ceremonie, andínská rodina s obřadem potní chýše a medicínou Aguacoya – San Pedro či obřad Hledání vizí a Tanec Slunce, jistě si přídete na své. Či přijďte jen tak zeptat se o Ekvádoru, co Vás zajímá.

Těším se na Vás

PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM Z MEDICÍNSKÉ VÝPRAVY PO EKVÁDORU V LÉTĚ 2019

25.října 2019

od 19:30

Řevnická čajovna Cherubín Náměstí Krále Jiřího 5

Srdečně Vás zvu na povídání s promítáním o Medicínské cestě po Ekvádoru, na které jsem byl v srpnu 2019.

Jestli Vás zajímají pralesní indiáni a jejich kultura, léčivé ceremonie, andínská rodina s obřadem potní chýše a medicínou Aguacoya – San Pedro či obřad Hledání vizí a Tanec Slunce, jistě si přídete na své. Či přijďte se jen tak zeptat o Ekvádoru, co Vás zajímá.

Setkání průvodců a pedagogů v Medicínském kruhu s obřadem potní chýše

11.-13.října 2019

na krásném místě v řevnickém lese – zázemí v LŠ 

Zdravím Vás milí Průvodci a Pedagogové:)

Srdečně Vás zvu na druhé setkání v Medicínském Kruhu, které vzniklo z potřeby sdílení našich zkušeností, prožitků, zážitků s dětmi i námi Samotnými nejen skrze slova. Toto setkání bude hodně o sdílení toho všeho, ale také o setkání s Živly, očistě Těla, Srdce, Mysli a Ducha. Přání a Modlitbě, posílení našeho záměru a ujasnění si toho, co je vlastně naše práce.

Setkání je otevřené všem, kteří pracují s dětmi.

Těším se na Vás!

Všichni moji příbuzní

Wáclav a ohnivec

 
20.-22.září 2019
Oslava Podzimní Rovnodennosti s obřadem potní chýše 
Statek Leoness na Vysočině u Štěpána a Lenky Jakubcových
 
Hey! Sejdeme se v tento krásný čas v Medicínském kruhu, abychom oslavili a poděkovali za dary Matky Země, rovnost dne a noci. Uděláme si malý přechod mezi létem a podzimem. Oslavíme radost a Lásku. Očistíme se v parní lázni. Bude sdílení z Cesty a poděkování.
Těšíme se na Vás a přejeme Vám Zdar, Sílu a Lásku na Cestě
Wáclav a Ohnivec
 
 
19.-21. července 2019
Bdění v Medicínském kruhu s obřadem potní chýše 
V pátek bude možnost jít na ceremonii s Babičkou Liánou, kterou povede Tomáš a Martinka. Na tuto ceremonii max. 7 lidí.
Medicínský statek JASAN v Borové u Náchoda u Tomáše a Marti Machových
Poselství od předků z amerického kontinentu přináší silné praktiky směřující k přinesení jasné Vize do života. Bdění a obřad potní chýše nad úsvitem je jednou z nich. Vy, jež si přejete setkat se v Medicínském kruhu u Dědečka ohně, zpívat písně, vyprávět si příběhy nebo jen mlčet jste srdečně zváni. Během noci připravíme na ohni wayusu (povzbuzující pralesní nápoj) a budeme nabízet tabáček a …kdo ví co ještě:) Noc před bděním bude možnost projít ceremonií s babičkou. Tomáš bude dělat léčení a očisty. Počet na tuto ceremonii je max. 7 lidí)
 
 
Intenzivní práce v Medicínském kruhu
21.-23. června 2919
OSLAVA LETNÍHO SLUNOVRATU s ceremonií s Babičkou liánou, pro ty jež si budou přát a Obřadem potní chýše
Medicínský statek JASAN v Borové u Náchoda u Tomáše a Marti Machových
Silný svátek a tak oslavíme v těchto dnech letní Slunovrat na Medicínském statku JASAN u Machových v Orlických horách.
Čas nejdelšího dne a nejkratší noci přináší svou Sílu právě opačnou než v zimním období. Přijměte pozvání na setkání v Medicínském kruhu, kde ti, co si budou přát mohou projít léčivou ceremonií s Babičkou liánou, kterou povede Tomáš Mach v pátek (max. 5-7 lidí) a v sobotu se společně očistíme v parní lázni (15-18 lidí) , zazpíváme si písně, pomodlíme se k 7 mi mocnostem a poprosíme o Sílu a jasnou Vizi v životě.
Achooo těšíme se na Vás a společnou práci.
 
 
ÚPLŇKOVÉ SETKÁNÍ PRŮVODCŮ Z LESNÍCH AJ „JINÝCH“ ŠKOLEK A ŠKOL v Medicínském kruhu
s obřadem potní chýše v řevnickém lese
17.-19. května 2019
Zdravím v Vás milí průvodci, pedagogové srdečně Vás zvu na setkání v Medicínském kruhu, které bude pro naší očistu, sdílení naší Cesty – práce, zkušeností, radostí i strastí:)
Téma nechávám otevřené, věřím, že nás to pěkně povede a najde si to cestičku na povrch. Sám jsem zvědavý co to bude:)
Toto setkání je pro Nás, kteří jsme v sobě ucejtili nebo se prostě ocitli na místě těch, kteří učí děti a sami se od nich učí:).
Někteří mě znáte více někteří méně, ale do tohoto setkání si přeji vnést malý přesah, který není ve slovech, ale v našem vzájemném prožitku – nejen v obřadním horkém domě (potní chýši).
Toto setkání je pro všechny průvodce a pedagogy, kteří si budou přát přijet.
Těšíme se na Vás.
OSLAVA BELTINE A OSLAVA 1.MÁJE
s ceremonií s Babičkou liánou, pro ty jež si budou přát a Obřadem potní chýše 
v Borové u Náchoda u Marti a Toma Machových
29. dubna – 1. května 2019
Hey, krásný čas na oslavu rozkvetlých květů. Před tímto obřadem se zaměříme na očistu, zejména ve stravě. Pondělní léčivou noc projdeme, kdo to bude cítit, ceremonií s Babičkou liánou, kterou povede Tomáš Mach. V úterý den Beltinu bude hlavní roli hrát očistný oheň.  Obřad potní chýše je pro tuto oslavu jak stvořený. V tradici a Duchu, ve kterém pracujeme v Medicínském kruhu je dědeček OHEŇ  vždy v našem středu a je tou Silou, která nás chrání a posiluje  kráčet na Cestě s jasností a hřejivou silou v srdci. Tak s ním oslavíme noc OHNĚ a poprosíme ho o přízeň a Sílu. Těším se na Vás a na krásné probuzení po obřadu do 1. máje. Připravíme Májku a budeme tančit a zpívat:)
MUŽSKÝ KRUH  s obřadem potní chýše
19.-21. dubna 2019 v řevnickém lese
 
Acho bratři, uděláme si prostor pro nás pěkně v lesích u potůčku. Budeme celou dobu v lese, kde si postavíme přístřešek, budeme si vařit na ohni, polezeme na horu Hvíždinec… Ale hlavně se setkáme v posvátném kruhu, který bude jen pro nás, naše sdílení, příběhy, zkušenosti, očistu a znovu nabrání Síly a ujasnění našeho života tady na matičce Zemi. V pátek je úplněk, takže síla Měsíce bude s námi.
V sobotu k večeru otevřeme Medicínský kruh a vejdeme společně do posvátné parní lázně (Inipi,Temazcal…). Budeme mít čerstvou medicínu (kameny Babičky) z čedičových vrchů, takže se máme na co těšit.
Chvála Vám.
22.-24. března 2019
OSLAVA JARNÍ ROVNODENNOSTI S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
LEONESS – Medicínský statek na Vysočině, kousek od Pelhřimova
 
Před námi je krásná oslava Jarní Rovnodennosti v Leoness na Vysočině, kde se sejdeme v Medicínském kruhu a společně oslavíme tento překrásný a radostný čas, kdy je světlo a tma v rovnováze a kdy nás čekají „světlejší a světlejší zítřky:)“. Po zimě vylezeme z nor a setkáme se u Dědečka Ohně a společně završíme půst a období temna, abychom se očistili a znovuzrodili do tohoto nového roku – období v nové Síle. Společně zasejeme, pomodlíme se a poprosíme o vize v našich životech. Těšíme se s ohnivcem na Vaší Medicínu.
Aho Mitakuye oyasin
Všichni moji příbuzní
Wáclav a Ohník
14. března 2019 od 19h
PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM O ANDÍNSKÉ MEDICÍNĚ SAN PEDRO – AGUACOYO A OBŘADU TEMAZCAL
STEP IN, Italská 2o, Praha 2, STEP IN
 
Ekvádor, Andy, lidé, kultura a místní medicína je mi velice blízká a tak toto povídání bude od srdce, vlastně i jako ty před tím:).
Budu Vám povídat o mích drahých příbuzných Patítovi a Izabelítě, kteří pracují v Medicínském kruh s krásnou medicínou Ducha se San Pedrem – Aguacoyo, jak tuto medicínu nazývají. Dozvíte se jak žijí, jak si pěstují jídlo, jak léčí a jak vyrábí mokasíny a jiné věci nejen z kůže. Dál budu mluvit o obřadu Temazcal neboli obřadním horkém domu, potní chýši, kterou krásně připravují a vedou.
Těším se na Vás a společně prožitý večer.
Vstupné Dobro – Volné
Rezervace předem není nutná, ale můžete mi předem napsat:)
 
Medicínský kruh s obřadem potní chýše a práci v něm jsme otevřeli v roce 2011 u Tisového vrchu v severních Čechách. Posvátné místo se záměrem setkávání se a hlubší očisty s léčením pro všechny příbuzné, kteří v sobě uslyší volání s potřebou sdílet a rozvíjet se na Cestě Ducha. Medicínský kruh jsme u Tisového vrchu uzavřeli se zimním slunovratem v roce 2017.    V tomto čase kočujeme a obřad potní chýše pořádáme v Borové u Náchoda u JASANu, u Pelhřimova v LEONESS, v řevnickém lesním chrámu, v Srbské Kamenici a Dobřichovicích.            V roce 2019 vznikl nový název Abuelito Fuego,  což znamená Dědeček Oheň. Dědeček Oheň u kterého se setkávají všichni, jenž si přejí naslouchat Jeho odpovědím na Své otázky.