již proběhlé akce

 
19.-21. července 2019
Bdění v Medicínském kruhu s obřadem potní chýše 
V pátek bude možnost jít na ceremonii s Babičkou Liánou, kterou povede Tomáš a Martinka. Na tuto ceremonii max. 7 lidí.
Medicínský statek JASAN v Borové u Náchoda u Tomáše a Marti Machových
Poselství od předků z amerického kontinentu přináší silné praktiky směřující k přinesení jasné Vize do života. Bdění a obřad potní chýše nad úsvitem je jednou z nich. Vy, jež si přejete setkat se v Medicínském kruhu u Dědečka ohně, zpívat písně, vyprávět si příběhy nebo jen mlčet jste srdečně zváni. Během noci připravíme na ohni wayusu (povzbuzující pralesní nápoj) a budeme nabízet tabáček a …kdo ví co ještě:) Noc před bděním bude možnost projít ceremonií s babičkou. Tomáš bude dělat léčení a očisty. Počet na tuto ceremonii je max. 7 lidí)
Přihlášení na abuelofuegito@gmail.com
Intenzivní práce v Medicínském kruhu
21.-23. června 2919
OSLAVA LETNÍHO SLUNOVRATU s ceremonií s Babičkou liánou, pro ty jež si budou přát a Obřadem potní chýše
Medicínský statek JASAN v Borové u Náchoda u Tomáše a Marti Machových
Silný svátek a tak oslavíme v těchto dnech letní Slunovrat na Medicínském statku JASAN u Machových v Orlických horách.
Čas nejdelšího dne a nejkratší noci přináší svou Sílu právě opačnou než v zimním období. Přijměte pozvání na setkání v Medicínském kruhu, kde ti, co si budou přát mohou projít léčivou ceremonií s Babičkou liánou, kterou povede Tomáš Mach v pátek (max. 5-7 lidí) a v sobotu se společně očistíme v parní lázni (15-18 lidí) , zazpíváme si písně, pomodlíme se k 7 mi mocnostem a poprosíme o Sílu a jasnou Vizi v životě.
Achooo těšíme se na Vás a společnou práci.
Přihlášení na abuelofuegito@gmail.com
ÚPLŇKOVÉ SETKÁNÍ PRŮVODCŮ Z LESNÍCH AJ „JINÝCH“ ŠKOLEK A ŠKOL v Medicínském kruhu
s obřadem potní chýše v řevnickém lese
17.-19. května 2019
Zdravím v Vás milí průvodci, pedagogové srdečně Vás zvu na setkání v Medicínském kruhu, které bude pro naší očistu, sdílení naší Cesty – práce, zkušeností, radostí i strastí:)
Téma nechávám otevřené, věřím, že nás to pěkně povede a najde si to cestičku na povrch. Sám jsem zvědavý co to bude:)
Toto setkání je pro Nás, kteří jsme v sobě ucejtili nebo se prostě ocitli na místě těch, kteří učí děti a sami se od nich učí:).
Někteří mě znáte více někteří méně, ale do tohoto setkání si přeji vnést malý přesah, který není ve slovech, ale v našem vzájemném prožitku – nejen v obřadním horkém domě (potní chýši).
Toto setkání je pro všechny průvodce a pedagogy, kteří si budou přát přijet.
Těšíme se na Vás.
OSLAVA BELTINE A OSLAVA 1.MÁJE
s ceremonií s Babičkou liánou, pro ty jež si budou přát a Obřadem potní chýše 
v Borové u Náchoda u Marti a Toma Machových
29. dubna – 1. května 2019
Hey, krásný čas na oslavu rozkvetlých květů. Před tímto obřadem se zaměříme na očistu, zejména ve stravě. Pondělní léčivou noc projdeme, kdo to bude cítit, ceremonií s Babičkou liánou, kterou povede Tomáš Mach. V úterý den Beltinu bude hlavní roli hrát očistný oheň.  Obřad potní chýše je pro tuto oslavu jak stvořený. V tradici a Duchu, ve kterém pracujeme v Medicínském kruhu je dědeček OHEŇ  vždy v našem středu a je tou Silou, která nás chrání a posiluje  kráčet na Cestě s jasností a hřejivou silou v srdci. Tak s ním oslavíme noc OHNĚ a poprosíme ho o přízeň a Sílu. Těším se na Vás a na krásné probuzení po obřadu do 1. máje. Připravíme Májku a budeme tančit a zpívat:)
MUŽSKÝ KRUH  s obřadem potní chýše
19.-21. dubna 2019 v řevnickém lese
Acho bratři, uděláme si prostor pro nás pěkně v lesích u potůčku. Budeme celou dobu v lese, kde si postavíme přístřešek, budeme si vařit na ohni, polezeme na horu Hvíždinec… Ale hlavně se setkáme v posvátném kruhu, který bude jen pro nás, naše sdílení, příběhy, zkušenosti, očistu a znovu nabrání Síly a ujasnění našeho života tady na matičce Zemi. V pátek je úplněk, takže síla Měsíce bude s námi.
V sobotu k večeru otevřeme Medicínský kruh a vejdeme společně do posvátné parní lázně (Inipi,Temazcal…). Budeme mít čerstvou medicínu (kameny Babičky) z čedičových vrchů, takže se máme na co těšit.
Chvála Vám.
22.-24. března 2019
OSLAVA JARNÍ ROVNODENNOSTI S OBŘADEM POTNÍ CHÝŠE
LEONESS – Medicínský statek na Vysočině, kousek od Pelhřimova
Před námi je krásná oslava Jarní Rovnodennosti v Leoness na Vysočině, kde se sejdeme v Medicínském kruhu a společně oslavíme tento překrásný a radostný čas, kdy je světlo a tma v rovnováze a kdy nás čekají „světlejší a světlejší zítřky:)“. Po zimě vylezeme z nor a setkáme se u Dědečka Ohně a společně završíme půst a období temna, abychom se očistili a znovuzrodili do tohoto nového roku – období v nové Síle. Společně zasejeme, pomodlíme se a poprosíme o vize v našich životech. Těšíme se s ohnivcem na Vaší Medicínu.
Aho Mitakuye oyasin
Všichni moji příbuzní
Wáclav a Ohník
14. března 2019 od 19h
PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM O ANDÍNSKÉ MEDICÍNĚ SAN PEDRO – AGUACOYO A OBŘADU TEMAZCAL
STEP IN, Italská 2o, Praha 2, STEP IN
Ekvádor, Andy, lidé, kultura a místní medicína je mi velice blízká a tak toto povídání bude od srdce, vlastně i jako ty před tím:).
Budu Vám povídat o mích drahých příbuzných Patítovi a Izabelítě, kteří pracují v Medicínském kruh s krásnou medicínou Ducha se San Pedrem – Aguacoyo, jak tuto medicínu nazývají. Dozvíte se jak žijí, jak si pěstují jídlo, jak léčí a jak vyrábí mokasíny a jiné věci nejen z kůže. Dál budu mluvit o obřadu Temazcal neboli obřadním horkém domu, potní chýši, kterou krásně připravují a vedou.
Těším se na Vás a společně prožitý večer.
Vstupné Dobro – Volné
Rezervace předem není nutná, ale můžete mi předem napsat:)