Spajz pro texty

29.-31.srpna 2014 Tanec Hvězd – oslava hojnosti. Záhořín u Tisového vrchu.                                                                               Tancem Vás povedou Richard s Hawou a Wáclav s Aurorou.

Tanec Hvězd je prastarý a krásný způsob, jak vzdát díky za krásu života, hluboce se napojit na Matku Zemi a intenzivněji pracovat na svém životním záměru, léčení a uvolnění.                                                                                                                                   Tancem Vás povedeme s našimi milými příbuznými  Richardem a Hawou. Po našich zážitcích z Ekvádoru, kde jsme Tanec Hvězd tančili jsme je oslovili, protože oni již podobný tanec několikrát pořádali na pražském keltském hradišti Závist.
Srdečně Vás zveme na tento tanec, ve kterém společně roztočíme medicínské kolo, očistíme se a oslavíme Hojnost, Zdraví, Lásku a Sílu, která nás provází. Tanec Hvězd je silný obřad a je dobré se na něj poctivě připravit.
Naše osobní zkušenosti z cest si můžete přečíst ve článku Tanec Hvězd.
Přihlašovat se můžete na vasek.svasek@seznam.cz  – o více podrobností se neobávejte zavolat na 721 220 162.
Více detailů najdete v Pořádaných akcích.                                                                                                                                                                 Kdo by si přál pomáhat s přípravami nebo se chtěl účastnit jako muzikant, tak nám zavolejte, budeme rádi.

Obřad začne v pátek 29.srpna ve večerních hodinách očistou vpotní chýši, kde otevřeme medicínský kruh. Po té vstoupíme do posvátného kruhu se čtyřmi branami, kde budeme tančit za doprovodu bubnů, fléten a písní do prvních ranních paprsků. Obřad ukončíme v potní chýši, kde uzavřeme medicínský kruh. Tanec hvězd má čtyři kola, ve kterých budeme oslavovat vždy jednu bránu – východu, jihu, západu, severu a čtyři živly – Zem, Vodu, Oheň a Vzduch. Tanec bude vedený, ale styl vašeho tance bude jen na Vás. Budeme pracovat s ohněm, obětinami, mužskými a ženskými energiemi, napojíme se na oblohu plnou hvězd… Skrz budeme hledat tanec cestu k předkům, jejich Síle a poselství.
Po každé bráně bude odpočinek. Během obřadu bude podávána medicína Spiritus a v přestávce medicína s vinné révy s vodou.
Minimální počet tanečníků je 10 a nejvíc 25. Kdo by s námi rád udělal naturální obchod nebo nemá Koruny, tak volejte 721 220 162. Za Vaší pomoc budeme moc rádi.

Zde se dozvíte něco o nás, o tom, co děláme, o našich zkušenostech,

o způsobech a technikách se kterými budeme společně pracovat, o místě , kde se pobyty budou pořádat a v galerii si můžete prohlédnout pár fotek.

Stránky jsme pro Vás připravili, aby jste se mohli lépe na Očistnou potní chýši nebo-li Temazcal připravit a v čas se dozvěděli o plánovaných akcích.

Podrobnosti k obřadu Hledání Vizí

Všichni, kdo se zúčastní obřadu Hledání Vize jsou zodpovědní sami za sebe. Za svoje zdraví tělesné, emoční, duševní i duchovní.
Pro zajímavost doporučujeme si přečíst článek Hledání Vizí, kde popisujeme naší osobní zkušenost i to proč tento obřad děláme.

Průběh akce: doporučujeme měsíční přípravu před obřadem

čtvrtek 14.srpna – příjezd, ubytování, seznámení se s místem,
případné dodělání modliteb a 7mi holí, zapálení obřadního ohně a otevření
medicínského kruhu, dovolí-li nám počasí spaní v medicínském kruhu pod širým
nebem u ohně
pátek 15. srpna – s rozbřeskem vstoupíme do obřadní potní chýše a po
té Vás půjdeme „zasadit“ na Vaše místo ke stromu na nikým nerušené místo, kde
strávíte den, noc a den. Již nemluvíte, nejíte, nepijete.
sobota 16. srpna – celý den až do 20 – 21h jste na svém místě u
stromu a po té Vás dojdeme „sklidit“ a odvedeme Vás zpět do medicínského
kruhu. Po celo dobu nemluvíte, nejíte, nepijete.Po příchodu dostanete napít a obřad ukončíme v potní chýši s posvátným tabákem. Hostina.
neděle 17.srpna – dopoledne uklidíme společně medicínský kruh, týpí
a rozloučíme se.

Kdo by chtěl přijet již ve středu a věnovat se zde nerušené práci na modlitbách je vítán.

Hledání Vizí, španělsky Busqueda de Visiones a anglicky Vision Quest, je starý indiánský obřad, který má kořeny u severoamerických indiánů. Pro Vás, jenž jste o Hledaní Vizí nikdy neslyšeli – jedná se o obřad, který člověk podstupuje, když se dostává do nějaké  změny, etapy ve svém životě nebo si přeje udělat krok dál na své cestě. Může to být např. přechod z dětství do dospělosti, z dospělosti do stáři… Chvíle, kdy se stáváme rodiči, prarodiči, strýci, tetami, kmotry, kmotrami. Muže se to týkat lidí, kterým onemocněl někdo blízký, lidi, kteří prošli těžkou životní situací, smrt bližního, rozchod, krize… Hledání Vizí je pro lidi, kteří si přejí něco ve svém životě změnit, něco získat, za něco poděkovat, něčemu porozumět, s něčím se smířit a něco v sobě vyléčit.

Příprava na Hledání Vizí
Zde Vám podrobně popíšeme, jak se na obřad připravit. Pokud budete chtít slyšet podrobnosti osobně, přijďte ve čtvrtek 17.července 2014 v 19h do Vinhradské čajovny.
Když se rozhodnete přihlásit  na Hledání Vizí u Tisového vrchu, tak je důležité nám ZAVOLAT 721 220 162
a poslat E-mail na vasek.svasek@seznam.cz , abychom si ujasnili podrobnosti s přípravou a průběhem obřadu.

Vaše příprava– pokuste se co nejdelší dobu před Hledáním Vizí (normálně měsíc min. 14 dní).
Začněte dietou, která zahrnuje omezení konzumního stylu života, psychicky se pokuste víc naladit sami na sebe, zharmonizovat. Začnete jíst co nejzdravěji a bez masa, pijete víc tekutin, bez alkoholu, cigaret,  drog ani svých ¨medicín¨ – není-li to nezbytné, bez sexu. Choďte častěji do přírody, na posvátná místa – na skály, k pramenům, řekám, do lesa, na Vaše místa…Buďte víc času sami se sebou, snažte se víc uvnitřnit, zamýšlejte se nad svým současným životem, hlavně nad momenty, které vás silně zasáhly nebo vám změnily život ať v dobrém či nikoli. Ujasněte si proč si přejete na Hledání Vize jít – Váš ZÁMĚR .

Příprava 365 modlitebních váčků a 7 holí – modlitba, přání, žádost nebo poděkování jsou v našich životech důležité, ale mnohdy jejich Sílu a Moc podceňujeme a opomíjíme. V obřadu Hledání Vizí jsou to klíčové činnosti k překročení běžných vzorců a stereotypů, v kterých jsme uvízli, do světa léčení, světa napojení se na Sílu a na Záměr Velkého Ducha,Stvořitele, Energie, Vesmíru…

Co budete potřebovat: vedle trpělivosti, soustředění, upřímnosti a otevřeného srdce
– 7 přírodních látek o těchto barvách – červená, žlutá, černá, bílá, fialová, zelená a modrá
– přírodní provázek v červené barvě +- 70 m v kuse, můžete použít i pevnou vlnu na pletení (pozor, ať se netrhá!)
– kus kartonu nebo tenkého prkýnka +- 60×20 cm, na který budete modlitby navíjet
– doporučujeme koupit víc přírodního tabáku než méně 150 g vám bude stačit
– bylinky, nasušené květy, jehličí cypřiše, cedru, borovice …
– 7 holí, klacků vysokých 150 – 170 cm (k vašemu srdci, když stojíte) hole můžou být, nejde-li jinak z násad na koště, ale musí být pevné, aby se daly zatlouct do země.

Modliteb je 365, jako dní v roce, jsou rozděleny do 7mi barev po 52 modlitbách. Barvy symbolizují, ČERVENÁ-OHEŇ, ŽLUTÁ-ZEMI, ČERNÁ-VODU, BÍLA-VZDUCH, FIALOVÁ-VAŠEHO DUCHA, ZELENÁ-MATKU ZEMI, MODRÁ-VELKÉHO DUCHA.
Z přírodních látek těchto barev si připravte čtverečky o rozměru 7X7 cm nebo pokud máte dostatek tabáku 10×10 cm z každé barvy 52 čtverečků. Připravte si přírodní provázek, pevný (možná i zdvojený) karton nebo tenké prkýnko, tabák nasypte do vetší nádoby a dobře ho roztrhejte, aby se hezky sypal. Nemusí to tak být, ale můžete si do tabáku přisypat nasušené květy, vykuřovadla, usušené jehličí cypřiše, borovice nebo cedru…. vše nadrcené na drobno, aby se to též sypalo. Vše dělejte plně soustředění, bdělí a s láskou.
V klidu si sedněte na místo, aby vás nikdo nerušil. Vše si dobře nachystejte, ať to máte po ruce, aby Vás to nerušilo při navazování modlitebních váčků na provázek. Před tím meditujte, zklidněte se a na srdci mějte svůj záměr, proč se na Hledání Vizí chystáte.
Pro snazší vysvětlení, jak se uvazují modlitební váčky se prosím podívejte na tento mini. kurz:) Vázání modlitebních váčků. Je to ve španělštině, ale důležité je dobře si nasledovat postup. Provázek se nesmí během navazování modliteb přetrhnout! Modlitební váčky navazujte 10 cm od sebe. Ve videu je použita tyč na navíjení modliteb, použijte karton, tenké dřívko nebo klacek.
Vezměte si do ruky první červený čtvereček vložte do něj špetku tabáku zmuchlanou do kuličky s Vaší modlitbou, přáním, žádostí, poděkováním. Můžete jí vyslovit v duchu nebo nahlas. Utvořte váček a dobře jej zakruťte. Vezměte si provázek a obmotejte váček 3x a pevněji utáhněte. Dodržte navazování modliteb i ve výše popsaném barevném pořadí. Obmotejte, nedělejte mezi jednotlivými váčky další uzlíky! Je to kvůli tomu, že provázek nesmí být přerušený uzlem, je jako pupeční šňůra, kterou musí plynout živiny – Síla. Takto navažte všech 365 modliteb. Vaše modlitby směřujte k Velkému Duchovi, Matce Zemi, Vám, Vaší rodině, přátelům, ochraně, záměru…. můžou se opakovat. mohou to být přání, prosby, poděkování..

Hole – jděte do lesa a nasbírejte si 7 holí. Vždy nabídněte tabák nebo nějaký dar za každou hůl. Sedmou hůl dělejte speciální – symbolizuje Vás, najděte si jí v přírodě a opracujte si jí navěšte si na ní např. křišťály, korálky, pírka..! Když přijedete s mírným předstihem, můžete si je vyrobit u nás U Tisového vrchu.

Cosi můžete vzít s sebou na Hledání Vizí – teplé oblečení, klobouk, deku, vaše amulety a předměty Síly ze kterých si můžete na místě udělat malý oltář, tabák.

Těšíme se na Vás a na společnou akci!

12.-14. září 2014 Obřadní potní chýše. Záhořín u Tisového vrchu.
Přijeďte se očistit a napojit  na Sílu Velkého Ducha a Matky země v medicínském kruhu, který společně otevřeme. Svou pozornost více zaměříme na práci se strachem a slabostí.

19.-21.září 2014 Oslava podzimní rovnnodenosti.

Záhořín u Tisového vrchu.
Oslavíme stejně dlouhý den a stejně dlouhou noc. Prožijeme vyrovnanou sílu těchto dvou protikladů.
Otevřeme medicínský kruh, ve kterém se budeme společně připravovat na nové roční období a jeho krásy.
Oslavou jarní rovnodennosti v obřadní potní chýši jsme otevřeli medicínský kruh pro tento rok 2014. Tímto jsme také otevřeli naše místo u Tisového vrchu všem, kteří se chtějí očistit, posílit, pracovat na sobě a setkat se s podobně smýšlejícími lidmi.
Minulý rok jsme cestovali po Ekvádoru. Navštěvovali jsme moudré léčitele a šamany, nebo-li jachaky a taity. Prošli jsme celou řadou ceremonií a učením, které nás ještě víc inspirovalo a posílilo v našem záměru. Přejeme si na této posvátné cestě pokračovat dál s Vámi i u nás doma U Tisového vrchu v severních Čechách poblíž České Lípy. V akcích, které pro Vás připravujeme, budeme hodně čerpat z pokynů našich učitelů a z našich zkušeností a zážitků. Víc podrobností o naší cestě se dozvíte v článcích, které jsou v pravé části těchto stránek. O nás a naší práci se dočtete v tomto prokliku  nebo vpravo nahoře.
10.-12.října 2014  Mužský kruh s obřadem očistné potní chýše. Záhořín u Tisového vrchu.                                                                             Zdravím Vás muži. Přijměte pozvání do medicínského kruhu, který je věnován všem, kdož si přejí posílit svojí mužskou energii. Pojďme se společně sklonit k moudrému ohni a požádat ho o Sílu. Achóo!
společnou veřejnou akci.
Zveme Vás s Románem a Petrem Poradou na oslavu zimního slunovratu v sobotu 20.prosince 2014  od 10h.   Slunovrat oslvíme v  obřadní potní chýši, kterou letos připravujeme na Okurkově (Dolském) mlýně u Okoře.
Slunovrat je oficiálně až v pondělí 22.prosince, ale abychom se mohli obřadu účastnit všichni tak ho provedeme v sobotu 20.prosince.Prosím přijeďte 20.prosince v 10h na Mlejn.Zde je MAPKA .  Dolský mlýn, Noutonice 15, Lichoceves. Jezdí tama Bus 350  z Dejvic.  Vystupte na zastávce Lichoceves, Noutonice. Kolem nádrže pod vijaduktem až k Mlejnu. Pěšky to trvá +-20 min.Muži, bude potřeba připravit dřevo a natahat plachty. Ženy prosíme o pomoc s přípravou polévky hodovního stolu a drobností kolem obřadu.
Přijeďte pomoct s přípravama od těch 10h, ať je to společná akce, ať vše hezky plyne a ať to neodmaká pár lidí, co přijedou opravdu včas!!! Kdo nebude moct, tak je příspěvek do klobouku 300 korun, které budou věnovány pro Mlejn.
V odpoledních hodinách oblékneme chýši a před setměním kolem 16:30 rozděláme velký oheň. Dovnitř bychom mohli jít mezi 19 – 20h. Obřad začne již zapálením velkého ohně a  povedeme ho s Románem, tak přijeďte nejpozději v 16h,ať nerušíte ostatní.
Ti kdo přijedou pomáhat mají přednost vstoupit do chýše před těmi, co nepomáhali s přípravami. Kapacita chýše je omezená.Ženy s měsíčky nemohou do chýše, ale mohou se účastnit příprav a medicínského kruhu.Co s sebou – teplé oblečení, které se může ušpinit, rukavice na práci (muži), ručník, šortky – muži, šaty nebo šátek – ženy. Igelitku na svoje věci v případě nepřízně počasí. Čelovku nebo baterku. Karimatku a spacák. Obětiny na oltář– tabák, vykuřovadla, ořechy, ovoce, květiny… Jídlo a pití na společnou hostinu po obřadu. Nástroje. Příspěvek do klobouku na polévku a dřevo.Osobní příprava– 4 dny před a po obřadu neužívejte žádné omamné látky a buďte v celibátu. Jezte zdravě a napojujte se na přírodu a na Váš životní záměr, svědomitá příprava je na každém z vás, ale nezapomínejte, že budeme pracovat společně v medicínském kruhu….Spaní – je možné na mlejně – vemte si karimatku a spacák!Jste zodpovědní sami za sebe, svoje jednání a rozhodnutí.Těšíme se na Vás a na společné setkání v medicínském kruhu.Achoooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!Wáclav, Románo a PetrPro víc informací volejte 721 220 162 – Wáclav—————————————————————————————————-

Informace na obřad o tom, co s sebou, popis cesty, o připravě a ceně Vám vždy zašleme na požádání nebo po tom, co se přihlásíte na akci.

Na každé akci bude zdravé jídlo, bylinné pročišťující čaje a obchůdek (s vykuřovadly, bylinnými čaji, přírodními mýdli apod.).

běžný průběh akcí u Tisového vrchu s obřadní potní chýší

Pátek: můžete přijet již v pátek v podvečer a přespat v týpí nebo ve vlastním stanu. Jídlo si připravujete sami. Neformální posezení u ohně a povídání…

Sobota: Příjezd max. do 12h, ubytování v týpí, oběd od nás, zapálení obřadního ohně s dýmkou, příprava obřadu (oblečení chýše, nazdobení oltáře, příprava bylinek – medicíny…) tabáček do nosu, saunový oheň, otevření obřadu, obřad Očistné potní chýše (Temazcal), práce se společnou energií v kruhu a práce s léčivými kameny. Večeře od nás.

Neděle: cvičení s meditací – kdo bude chtít, snídaně co si připravíte sami, poradní kruh u potní chýše, uzavření obřadu, léčitelského kruhu se šamanským bubnem nebo lasturou, pár slov s tabákem u ohně, úklid, rozloučeni a odjezd (ve 12-13 hodin!).

Informace o tom, co s sebou, popis cesty, o připravě a ceně Vám vždy zašleme na požádání nebo po tom, co se přihlásíte na akci.

Na každé akci bude zdravé jídlo, bylinné pročišťující čaje a obchůdek (s vykuřovadly, bylinnými čaji, přírodními mýdli apod.).

P.S. více podrobností  obřadu potní chýše naleznete ve spodní části této stránky

———————————————————————————————–

Milujeme cestováni. Na cestě jsme toho mnoho poznali a naučili se. Na naší Zemi se nachází mnoho míst a kultur, ¨mikro světů¨, které jsou tak odlišné v druhu krajiny, počasí, zvycích, jídle, řeči …, ale ty základní věci, jako je slušnost, poctivost, pokora, soucit, porozumění, rodina, víra … všude chutnají stejně.

Podnikli jsme 3 větší cesty po Latinské Americe. Zprvu nás to přitáhlo do Mexika, Guatemaly a Belize. Po druhé jsme se vrátili opět do Mexika a stopem jsme dojeli až do Ekvádoru a do třetice jsme vzali i naší dvouletou dceru Zoju a jeli jsme na rok žít do Ekvádoru.
Každá z těchto cest měla a má svůj osobitý nádech a přinesla nám mnoho zkušeností, o které se s Vámi chceme podělit. Ať na povídáních nebo v Očistné potní chýši U Tisového vrchu.
Jedno je nám, ale jasné, už se nemůžeme na náš Svět dívat, jako před tím…

———————————————————————-

V Ekvádoru jsme nějaký čas žili a zamilovali si zdejší lidi, zvyky, místa i kulturu. Měli jsme to štěstí, že jsme se blíže seznámili s mnoha úžasnými lidmi, z nichž několik je výbornými léčiteli.
V létě 2015 se do Ekvádoru chceme znovu na měsíc vypravit a to jako průvodci, což znaméná, že se můžete zúčastnit i Vy.
Navštívíme krásná místa a naše kamarády šamany, taity, léčitele.
Pojedeme do pralesa za nádhernou přírodou a léčivými rostlinami. Do horských And za místními lidmi, jejich zvyky a ceremoniemi. Zúčastníme seobřadu potní chýše a ceremonií pralesních i andýnských indiánů s jejich medicínami.

————————————————————————————

20.-22.března 2015
Oslava rovnodennosti se slavnostním otevřením Medicínského kruhu a stavěním nové chýše.
Zaměříme svojí pozornost a práci na „nový život, novou příležitost“, který se pomalu s jarem dere ven!
Kdo by chtělpřijet již dříve a pomoci s přípravami, je srdečně vítán.

——————————————————————————————-

I.díl Ekvádorem letem světem.
II.díl  „Současný ekvádorský šamanizmus“aneb jak jsme se s ním setkali na vlastní kůži.
III.díl Co jsme se naučili nejen v Ekvádoru. Obřady u Tisového vrchu.

podrobněji o jednotlivých dílech se dozvíte v PŘIPRAVOVANÝCH AKCÍCH

Na konci každého promítání bude krátká prezentace připravované cesty do Ekvádoru v létě 2015. Více inf. v tomto prokliku.

III.Díl – Co jsme se naučili nejen v Ekvádoru. Obřady u Tisového vrchu.

Povídání s promítáním, které si přejeme podat jako náš příběh propojený s podrobnějším povídáním o obřadech, kterými jsme prošli a které pořádáme u Tisového vrchu. Půjde hlavně o obřad potní chýše, Hledání vizí a Tanec Hvězd.

Praha – 2.dubna 2015 od 19h v podkroví divadla Kampa, Nosticova 2a, Praha1
více o divadle Kampa ZDE

———————————————————————————————————-

Co jsme se naučili nejen v Ekvádoru. Obřady u Tisového vrchu.
Praha – 2.dubna 2015 od 19h v podkroví divadla Kampa, Nosticova 2a, Praha1
více o divadle Kampa ZDE

I.díl Ekvádorem letem světem.
Toto promítání je zaměřené obecně na Ekvádor,  na jeho krásu a zajímavosti .  Provedeme Vás pomalu místy, na kterých jsme byli a co zajímavého jsme tam viděli a prožili. Povíme si o všem možném, například jak  je třeba se na takovou to cestu připravit, jak se v Ekvádoru cestuje s dítětem, jak a co se tam jí, jací jsou tam lidé, je-li to tam drahé a bezpečné… necháme Vám prostor, aby jste se mohli ptát a dozvědět se to co -vás zajímá.
II.díl  „Současný ekvádorský šamanizmus“aneb jak jsme se s ním setkali na vlastní kůži.
Podělíme se s Vámi o osobní zkušennosti a zážitky z cesty po Ekvádoru, na které jsme navštívili léčitele, Yachaky a Taity, se kterými jsme prošli různými léčivými ceremoniemi. Podrobněji budeme mluvit o Tabáku,
Ayahuasce, San Pedro, Rape a zbude-li čas i odalších obřadech a ceremonií spojené s rostlinami Síly. Uslyšíte od nás, jak místní lidé přistupují k přírodní medicíně a léčitelům v současné době. Naše přání je, aby jste se i vy zapojili se svými otázkami a zkušennostmi do promítání.
III.dílCo jsme se naučili nejen v Ekvádoru. Obřady u Tisového vrchu.
Závěrečné povídání jsme zaměřili na obřady, které pořádáme u Tisového vrchu a které jsme se převážně naučili na cestách po Latinské Americe.
Budeme podrobněji mluvit o účincích a významu obřadu Potní chýše, Hledání vizí pro současného člověka obklopeného západní civilizací. Dále si přejeme prezentovat ceremonie, které pro Vás chystáme s našimi přáteli v tomto roce.

Na konci každého promítání bude krátká prezentace připravované cesty do Ekvádoru v r. 2015, která je pro ty, kteří by chtěli s námi jet a chtěli na sobě tímto způsobem intenzivněji pracovat. Více podrobností o cestě je ZDE.

——————————————————————–

24.-26.dubna 2015
Obřadní potní chýše zaměřená na jarní očistu a rostliny z naší přírody, které nám s ní pomohou.
Práci v Medicínském kruhu zaměříme na vyrovnání se se změnou ze zimy na jaro, z vnitřku na venek a obecně na práci se změnou v našem životě a vyrovnávání se s ní.

=====================================================================

 květen 2015 měsíc medicín
V druhé polovině května pro Vás připravujeme spolupráci s Tomášem Machem.
Půjde o hlubší a intenzivnější práci v Medicínském kruhu. 4 denní akce začnou ve čtvrtek otevřením Medicínského kruhu a pitím tabáku, v pátek léčení s liánou, v sobotu projdeme  obřadní potní chýší a v neděli dopoledne uzavřeme Medicínský kruh.
Tomáš Mach je náš příbuzný na Cestě. Před několika lety vstoupil do intenzivního učení k ekvádorskému Yachakovi (léčiteli, šamanovi) donovi Augustínovi Grefovi, které dál prohlubuje. Má povolení pracovat s těmito medicínami a my se již těšíme na tyto setkání. Akce je nejvíce pro 10 lidí. Minimálně 14 denní příprava předem je NUTNÁ (hlavně dieta – podrobnosti o ní dostanete ve zvacím e-mailu ). Je možné se přihlásit jen na celou akci.

21.-24.května 2015
Intenzivní spolupráce s Tomášem Machem v medicínském kruhu

28.-31.května 2015
Intenzivní spolupráce s Tomášem Machem v medicínském kruhu

———————————————————————————————————–

9.června 2015
Mužské setkání v Praze 1, Karlova 25 od 18h. 

Tento večer se potkáme v Praze v prostorech Osho centra. Spojíme se se svojí mužskou energií v pohybu a vzájemném fyzickém kontaktu. Budeme společně meditovat a sdílet. Promluvíme si o Medicínském kruhu a Síle v něm. Připravíme se na víkendovou akci u Tisového vrchu. Achooo!

12.-14.června 2015

Mužský kruh s obřadem potní chýše.
V tomto Medicínském kruhu, který pořádáme s Azizem, Pavlem a Shivem, se zaměříme na meditace, fyzickou práci, sdílení zkušeností a podpory mužské síly, se kterou budeme pracovat a snažit se jí kultivovat.

————————————————————————————–

19.-21.června 2015
Oslava letního Slunovratu s obřadem potní chýše.

V tyto silné dny se očistíme, budeme zpívat a tančit. Oslavíme u mocného dědečka ohně hojnost a moc světla. Síla rostlin a medicín je v těchto dnech velice silná.

26.června až 28.července 2015
Cesta za tradiční i netradiční ekvádorskou kulturou, léčiteli a místy síly.
(2 volná místa)
více podrobností o cestě najdete ZDE

——————————————————————————————-

20.-23.srpna 2015
Obřad Hledání vizí
Přechodový obřad, ve kterém se můžeme zastavit a podívat se hlouběji dovnitř sebe a na svůj dosavadní život. Hledání vizí je prostorem pro modlitbu, přání, žádost, léčení a přijmutí toho co se v našem životě děje, tak jak to je… Je třeba se na tento obřad předem důkladně připravit, alespoň měsíc dopředu. Obřad se bude konat, přihlásí-li se nejméně 4 lidi, obřad je max. pro 7 lidí.

Více o Hledání vizí si můžete přečíst ZDE.

———————————————————————————————————

Září, měsíc setkání s Medicínami a Augustínem Grefou, rodilým Yachakem z kmene Kičua a jeho ženou Míšou Grefovou Juraštíkovou.
Augustín je náš kamarád a příbuzný, pracuje jako jeho předci s posvátnými a léčivými rostlinami. S Babičkou Liánou a Dědečkem Tabákem. Přijměte pozvání na toto setkání, kde budeme spolupracovat s Augustínem. Roztočíme společně intenzivní Medicínský kruh, ve kterém budeme mít možnost na sobě hluboce zapracovat,uzdravit a posílit našeho Ducha. Přihlášky prosím zasílejte na amazonian.wisdom@gmail.com . Kapacita je 10 lidí.Ppřihlásit se jde pouze na celý blok!

4.-7.září 2015 JIŽ JE PLNÉ
intenzivní Medicínský kruh s Augustínem Grefou
4.9. – otevření medicinského kruhu a večer potní chýše; 5.9. – den ticha beze slov, spojení s přírodou; práce s energií ohně a večer ceremonie s babičkou liánou, během které každý požádá o svoji rostlinu síly; 6.9. hledání vlastní rostliny síly v okolí a její příprava na večerní požití s malým množstvím dědečka Tabáčka, jako zesilovače snění pro naslouchání své rostlině; 7.9. uzavření Medicínského kruhu a odjezd.  Přihlásit se lze jen na celý tento blok.

8.září 2015 JIŽ JE PLNÉ
Setkání s babičkou Liánou nebo s dědečkem Tabákem
Můžete si zvolit, jestli budete pít Liánu nebo Tabák.

9.září 2015 JIŽ JE PLNÉ
Setkání s babičkou Liánou

10.-13. září 2015 JIŽ JE PLNÉ
intenzivní Medicínský kruh s Augustínem Grefou
10.9. – otevření Medicínského kruhu, večer  babička Liána; 11.9. – od rána do dalšího rána 12.9. vnímání vnitřního i vnějšího světa se zavázanýma očima (jídlo bude připraveno); 12.9. – příprava dřeva na potní chýši a večer potní chýše; 13.9. –  uzavření Medicínského kruhu a odjezd. Přihlásit se lze jen na celý tento blok.

————————————————————————————————-

Cena, ceny kolik s sebou?

Cenu jsme rozkouskovali. Zhruba počítáme, že kompletně by jste mohli utratit něco mezi 60 – 70 000.- vše dost závisí  na ceně letenky, na tom kolik ceremonií budete chtít podstoupit, jak a kde se budete stravovat, kolik toho najezdíme po Ekvádoru, kolik si nakoupíte „suvenýrů“…
Tzv. pevná cena se nedá pozměnit, flexibilní cena – bude záviset na Vás jak se rozhodnete jíst nebo pracovat na sobě a jak budete hospodařit.

položky jsou v tuto chvíli ještě dost obecné, konkrétnější budou po zakoupení letenek a po dohodnutí termínů ceremonií.

1.část ceny (pevná) – letenka + průvocovská odměna
Letenka (momentálně) 23.704,- + 10.000,-
2.část ceny (pevná) – jízdenky za dopravu po Ekvádoru a ubytování
doprava – odhadujeme kolem 5 – 6.000,- , ubytování (200 – 250,-/den) 6 – 7.000,-
3.část ceny (flexibilní) – jídlo
jídlo (komfort) – (± 200,-/den) 6.000,-
4.část ceny (flexibilní) – ceremonie a léčení
ceremonie – velice obecně mezi 650 – 1200,- odhadadnutý počet ceremonií kolem 7 – 12 ceremonií ?? (10.000,-)

Též počítejte s nepředpokládanými výdaji a doporučujeme mít malou rezervu na víc (od 5.000,- do 10.000,)

Vyměňte si výhodně ± 500 USD ať máte u sebe hotovost (nebrat 50 a 100 USD bankovky s těmi je v Ekvádoru problém!)

——————————————————–

  18.-20.září 2015 
Oslava rovnodennosti s obřadem potní chýše a uzavření Medicínského kruhu u Tisového vrchu pro tento rok
Oslavíme krásné období, kdy je den a noc v rovnováze, plody Matky Země jsou již zralé, dostáváme hojnost.
Připravíme se na příchod podzimu a změnu s tím spojenou. Tento obřad bude poděkováním za požehnání v Medicínském kruhu u Tisového vrchu.
Hlaste se na – vasek.svasek@seznam.cz 
Pomalu připravujeme II. ročník dobrodružné výpravy do Ekvádoru v létě roku 2016, tak zde se dozvíte různé podrobnosti, co se týkají všeho kolem této výpravy. Jinak zde jsou podrobnosti o výpravě psané.

—————————————————————-

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TRADIČNÍ  I NETRADIČNÍ EKVÁDORSKOU KULTUROU

Jednou jsme se ocitli na Cestě, ucítili hřát srdce a zahlédli odraz jasu hvězdy, za kterou jsme se vydali … a tím směrem se snažíme jít dál.

Přijměte pozvání na cestu, na které si přejeme očistit , uzdravit , získat Sílu a Vizi do budoucích dní… Přijměte pozvání do skupiny, se  kterou si přeje vyrazit za poznáním a dobrodružstvím do Jižní Ameriky, do Ekvádoru.

Tato cesta je nekomerční. Zájemci, kteří se přihlásí, jsou zodpovědní sami za sebe, svoje rozhodnutí i své činy. Nejedná se o expedici ani zájezd.

Výprava je minimálně pro 7  a maximálně pro 10 lidí.

Kontaktní osoby –  Wáclav 721 220 162 & Aurora Terezie 608 755 535

Těm, kteří mají o cestu zájem nebo o ní vážněji uvažují, ať zašlou e-mail na vasek.svasek@seznam.cz  a my Vás přidáme do již vzniklé skupiny.

Přejete-li se o nás dozvědět něco bližšího, tak klikněte zde nebo nám zavolejte:)

Letenky, tedy odkud kam?
Přibližný plán cesty 2015.
Co se na cestě bude dít?
Osobní příprava před cestou.
Co si zařídit před cestou?
Co s sebou do baťohu?
Cena, ceny kolik s sebou?
Jak a co po návratu?


Letenky, tedy odkud kam a kdy

Praha – Quito a zpět:)  Budete-li se chtít ještě přidat, tak nás oslovte a my se Vám pokusíme sehnet letenku ve stejném termínu se všemi ostatními. Můžete si letenku obstarat sami, ale je nutné mít stejný nebo velice podobný termín! Stejně i tak nás prosím kontaktujte. Díky.


Přibližný plán cesty 

Přibližný plán cesty se bude odvíjet – z Quita (severnější Ekvádor) pojedeme nejdříve do pralesa k městu Tena, pak  k Baňos a Ambatu a poté do jižního Ekvádoru ke Cuence, Susudelu a Saraguru. Od tud bychom se vrátili zpět do Quita- na letiště.

Detailnější plán cesty se dozvíte kolem května a začátkem června téhož roku, kdy je cesta plánovaná, kdy s našimi přáteli dojednáme přesné datumy návštěv a ceremonií.    Co se bude na cestě  dít si přečtěte níž.


Co se na cestě bude dít?

Naším motem je nenaslibovat Vám hory doly a pak se křečovitě snažit sliby naplnit na úkor Vaší i naší pohody. Výprava do Ekvádoru, kterou připravujeme,  nám nabízí spousty možností. Bereme nazřetel to, že jedeme na měsíc a ne na rok. Proto jsme zvolili tři místa, kam bychom se s Vámi rádi podívali a kde bychom strávili více času. A z těchto míst bychom mohli dělat různé výlety, podle situace, nálady, počasí… Navštívíme i jiná místa, které budou po cestě. Na těchto třech místech budeme v péči mistrů, kteří nás budou provázet ceremoniemi, budou nás očišťovat a pomáhat nám při hlubších procesech. Na těchto místech budeme navštěvovat místa Síly, procházet obřady, přijímat medicíny a každý na sobě může pracovat více do hloubky, což je také převážným záměrem této výpravy. Budete mít možnost vybrat si , jestli se obřadu zúčastní nebo ne. Kvůli ceremoniím, kterých se budeme účastnit,  je třeba se předem připravit a to především očistnou dietou! O přípravě se dočtete v další odrážce nebo zde .

Prvním místem je pralesní provincie Napo s měsrem Tena, kde známe výborného léčitele – Yachaca z kmene kičua. U něj a jeho syna bychom prošli několika tradičními ceremoniemi. V okolí jsou vodopády, podzemní jeskyně, kameny s petroglify…

Mezi přesunem je možnost zastavit se v Baňos s termálními prameny a v Rio Verde s obrovským vodopádem.

Druhým místem je provincie Tungurahua s městem Ambato, kde navštívíme naše přátele, kteří žijí v Andách a  pořádají obřad potní chýše s medicínou. V okolí jsou hory, jezera…

Mezi přesunem je možnost navštívit archeologickou památku Ingapirca, kulturní a coloniílní město Cuenaca, národní park el Cajas, naše přátele co pořádají ceremonie…

Třetím místem je provincie Azuay s vesničkou Susudel. Zde navštívíme Taitu Aleja a možná i jeho syna Juana Aleja. „La Hacienda“ místo, kde Taita žije je oáza v polopouštních Andách, kde se zůčastníme několika obřadů a ceremonií s medicínami.. Potní chýše, Hledání Vizí….

Po každé návštěve z těchto třech míst  si přejeme odpočinout a ztrávit námi nabyté zážitky před tím než se pustíme dál. Budeme se snažit realizovat to na příjemných místech v přírodě nebo klidu…


Osobní příprava před cestou.

Příprava, před touto výpravou, Vám i nám ušetří spousty překvapení:) Důležité je si uvědomit, že tato cesta bude zajímavá, nevšední, ale také plná intenzivní práce na každém z nás. To především v tom, že navštívíme už jen Ekvádor sám o sobě, ale také několik výborných léčitelů, nebo-li Yachaků, Taitů, Curanderos. Tyto návštěvy nebo setkání obnáší hlubší práci s medicínami a hlubším pohledem do Vás samých a na to je třeba se připravit, aby vás to “ nevyvedlo z Vaší rovnováhy či nesmetlo“. Doporučujeme Vám (teď to vyzní lehce sugestivně:) před touto cestou projít obřadem očistné potní chýše či jinou očistnou nebo léčebnou ceremonií s lidmi, jenž pracují v medicínském kruhu a jimž plně důvěřujete. Na této ceremonii je dobré vynést v medicínském kruhu Vaší žádost a přání vycestovat z domova za poznáním. Požádat o ochranu a vedení na cestě. Žádost o přijetí v „jiném světě“. Minimálně 7dní před odletem začněte s očidtnou dietou – jídlo – nejezte maso (čerstvá ryba nevadí), pikantní jídla, sýry, mléko, pálivé, nesolte tolik, omezte cukr a sladké, vyvarujte se potravin s toxickými, umělými a nezdravými přísadami, bez alkoholu, omamných látek, cigaret,… Pokud možno držte sexuální zdrženlivost, na cestě se jí zdržte úplně. Před cestou se pokuste nevytvářet konflikty a nedělejte zásadní rozhodnutí, která by Vás na cestě zatěžovala. Choďte více do přírody na „Vaše místa“, buďte více sami se sebou a ujasněte si co si opravdu přejete pro sebe, svojí rodinu a Vaše okolí. Vše co Vám zde doporučujeme je jen na Vás, ale vše co tu je nápsáno Vám pomůže napojit se snadněji na Váš „záměr“  nebo, jak se říká pomůže Vám to chytit „Vaší vlnu“. Většinu těchto doporučení nám dali naši učitelé. Myslete na to, že se setkáme s těmito učiteli, kteří umí  používat medicíny k Vašemu léčení.

Co si zařídit před cestou?

– Před cestou si zařiďte cestovní pas (do Ekvádoru Vás nepustí pokud nebude platný ještě 6 měsíců!),
– kopie cestovního pasu
– cestovní pojištění, jehož kopii po Vás budeme požadovat před odletem (vemte si kartičku, kam volat v případě nehody + číslo smlouvy),
– vše důležité k vaší kreditce, doporučujeme VISA
– co dělat v případě ztráty kreditky, nastavte si limity udělejte si pojištění karty,
– kopie kreditky
– vyměňte si výhodně ± 500 USD ať máte u sebe hotovost (nebrat 50 a 100 USD bankovky s těmi je v Ekvádoru problém!)
– oznamte rodině nebo nejbližším přátelům do čeho se pouštíte a řekněte jim kam, na jak dlouho a s kým jedete, dejte jim na nás kontakt (tel. a e-mail) je to také kvůli tomu, kdyby jste potřebovali pomoci v krizové situaci, např. se ocitnete bez peněz (zablokuje se Vám kreditka), tak aby Vám někdo z domova pomohl nebo poradil v případě, že mi toho nebudeme schopni,
– doporučujeme se nechat naočkovat proti žloutence A a B.,
– dojít si k zubaři na kontrolu,
– pokud si berete telefon (musí mít frekvenční pásmo pro Ekvádor) zařiďte si roaming,
– máte-li doma něco důležitého, udělejte někomu z rodiny plnou moc, aby to mohl za Vás vyřídit,


Co s sebou do baťohu?
Zabalte si baťoh tak, aby jste ho unesli (připočtěte vodu a trochu jídla a na konci nějaké věci co si koupíte), nebudeme šplhat po horách, ale budeme se často přesouvat, tak ať je to pro Vás co nejpohodlnější a neunavuje Vás to zbytečně. Buďte praktičtí a skromní. Na místě si pořídíte většinu věcí denní potřeby, léky a jídlo.
Tento seznam je jen doporučení, toho co si vezmete-nvezmete je jen na Vás.

– baťoh, který není úplně nový(nepřitahuje tolik pozornost) a dobře se Vám nosí (máte s ním zkušennosti). Doporučujeme 55-60l pro kluky a 40-50l pro holky.
– karimatka
– spacák, lepší je z umělých vláken, kvuli vlhkosti a plísním, postačí do 2°C, skladný
-hrníšek, lžíce, nůž s pinzetkou a nůžkami, můžete i ešus
– malá lékárnička s náplastí, peroxidem a živočišným ulim… na místě se dá lehce vše dokoupit
– pokud užíváte nějaké léky, tak nás o tom informujte a vemte si je s sebou
-toaletní taštička (kartáček, pasta, mýdlo, núžtičky na nehty, navlhčené ubrousky, dezinfekce …. vše si též dokoupíte na místě, kvalitnější kosmetika je ale u nás)
– lehký cestovní ručník
– opalovák ± faktor 30 v Ekvádoru je extrémně silné  slunce
– čelovka nebo baterka
– lehká pláštěnka a obal na baťoh
– kpz s šitíčkem, zapalovačem, svíracím špendlíkem, provázkem…
– redukce do zásuvky Jižní Amerika
– foťák (doporučujeme menší a ne extrémně drahý) s pevným obalem,
nabíječkou
– pokud si berete telefon, nabíječka
– tužka, notes nebo deník
– malý slovníček nebo konverzace španělštiny
– knížku nebo mp3 do letadla či autobusu
– můžete si vzít stan, vhodný je dvou dílný s tzv tropikem, aby posloužil jako moskytiéra, a celtou proti dešti, stan je nejlepší když si rozdělí dva lidé do baťohů
– kapsičku kolem pasu pod oblečení nebo taštičku na krk, kam si dáte peníze a doklady (nebo si do kalhot všijte tajnou kapsu)
-malá peněženka
– čepici nebo klobouk
– sluneční brýle v Ekvádoru je extrémně silné  slunce
– trička s krátkým i dlouhým rukávem
– spodní prádlo
– kalhoty
-lehké kalhoty
– ponožky
– šaty
– plavky, kraťasy (též aby se dalo použít do potní chýše
– mikiny
– kvalitní sandály
– kvalitnější tenisky
– malou tašku nebo batoh, které si vezmete do letadla
– věci co si budete brát na ceremonie a obřady(amulety,chrastidlo…)
– dárky pro lidi, kteří Vás na cestě zaujmou (suvenýry, vykuřovadla, něco co jste vytvořili, drahé kameny, zlato:)…

Pokud Vás napadlo něco důležitého, co tu chybí, prosím napište nám, díky.


Cena, ceny kolik s sebou?

Cenu jsme rozkouskovali. Zhruba počítáme, že kompletně by jste mohli utratit něco mezi 60 – 70 000.- vše dost závisí  na ceně letenky, na tom kolik ceremonií budete chtít podstoupit, jak a kde se budete stravovat, kolik toho najezdíme po Ekvádoru, kolik si nakoupíte „suvenýrů“…
Tzv. pevná cena se nedá pozměnit, flexibilní cena – bude záviset na Vás jak se rozhodnete jíst nebo pracovat na sobě a jak budete hospodařit.

položky jsou v tuto chvíli ještě dost obecné, konkrétnější budou po zakoupení letenek a po dohodnutí termínů ceremonií.

1.část ceny (pevná) – letenka
Zpáteční letenka se pohybuje od 23.000 do 35.000,-
2.část ceny (pevná) – jízdenky za dopravu po Ekvádoru a ubytování
doprava – odhadujeme kolem 5 – 6.000,- , ubytování (200 – 250,-/den) 6 – 7.000,-
3.část ceny (flexibilní) – jídlo
jídlo (komfort) – (± 200,-/den) 6.000,-
4.část ceny (flexibilní) – ceremonie a léčení
ceremonie – velice obecně mezi 650 – 1200,- odhadadnutý počet ceremonií kolem 7 – 12 ceremonií   (10.000,-)

Též počítejte s nepředpokládanými výdaji a doporučujeme mít malou rezervu na víc (od 5.000,- do 10.000,)

Vyměňte si výhodně ± 500 USD ať máte u sebe hotovost (nebrat 50 a 100 USD bankovky s těmi je v Ekvádoru problém!)


Jak a co po návratu?

Po návratu Vám doporučujeme neskočit rovnou do vašeho běžného procesu, hlavně v práci. Dejte si nějaký čas na přeladění a na strávení Vašich zážitků… Ono to bude stejně nějaký čas trvat, než Nám dojdou některé věci…
Doporučujeme udělat poděkování v medicínském kruhu za ochranu a vedení na cestě a za vše co jsme dostali. Darovat obětinu důchům. Pozorujte svoje zdraví, hlavně trávení (kvůli parazitům). Prvních 7 dní se velice šetřete. Doporučujeme si některé silné momenty a vize, které Vám na cestě přišly, zapsat a po čase si je připomenout.

————————————————————————————–

Aurora Terezie

Od malička jsem vyrůstala v prostředí, v němž se moji rodiče zajímali o alternativní medicínu, aromaterapii a masáže. Od mala nám doma rodiče připravovali indiánské očistné sauny a učili jsme se o bylinkách. Také proto jsem později vystudovala Institut aromaterapie. Zde jsem se učila pracovat s éterickými oleji a jejich užitím na různé neduhy, jak fyzické, tak psychické. Učila jsem se masáže, reflexní terapii, základy čínské medicíny, poznávat bylinky, diagnostiku jazyka a spousty dalších věcí.

Zajímám se o přírodní medicínu, léčivé rostliny, o kulturu našich předků, mýty a legendy, indiánskou kulturu, o tradiční české zvyky, šamanismus, tarot, čtení z ruky, horoskopy, tanec,hulahoop, poldance, divadlo, snění a zdravou výživu….

Spolu s Wáclavem připravuji Očistnou potní chýši, pracuji s vykuřovadli, vedu obřad potní chýše (hlavně sauny pro ženy), zájemcům čtu z ruky a nechávám je tahat inspirační karty z tarotu, jejichž významy vysvětluji. Věnuji se holistické aromaterapeutické masáži s vonnými oleji. Zajímám se o léčivou sílu kamenů.

V posledních letech jsme se s Wáclavem vydali do světa poznávat jiné kultury, jejich zvyky, rostliny síly, léčebné rituály a mnohem víc…

Společná cesta
Dohromady vedeme poradní kruh, kde mluvíme o průběhu Vaší návštěvy a vašich přáních a záměrech. Pracujeme s vykuřovadly a šamanským bubnem. Společně, je-li to možné, vedeme Očistnou potní chýši, aby v ní byly obsaženy oba principy (mužský a ženský).

——————————————————–

Tarot
Jde o prastarou karetní sestavu složenou ze 78 listů. O původu tarotu je mnoho dohadů.  Tyto posvatné karty jsou poselstvím. 78 listů tarotu je rozděleno na 22 vyšších listů – velká arkána (arkanum znamená tajemství) a 56 karet vedlejších, kterým se říká malá arkána.
U nás používáme tarotové karty pro ujasnění a hlubší práci na Vašem záměru.

Čtení z ruky
Nebo-li také Chiromantie je umění číst z dlaně lidský osud. Posuzuje se vše – tvar ruky, velikost ruky, prsty, linie, vrchy a další… Čtení z ruky je holistické, zahrnuje mysl, tělo i ducha každé osoby. V ruce jsou hodnotné informace o nás samých, které nás mohou popostrčit kupředu správným směrem. Čtení z ruky je prastará záležitost.


22.- 24.července 2016
Obřad potní chýše s bděním.
Toto setkání u ohně bude intenzivnější o to, že budeme noc před potní chýší bdít a zpívat písně, pracovat s dědečkem ohněm a nad ránem vstoupíme do horkého domu – potní lázně, kde se očistíme a vyjdeme ven s prvními ranními paprsky slunce. Achóóó
————————————————
26. –  28.srpna 2016
Obřad potní chýše zaměřený na práci s Ochránci a protekcí

V Medicínské kruhu se očistíme a požádáme o naší protekci a podporu na naší cestě. Protekce, nebo-li podpora od Velkého Ducha, Matky Země a všech mocností je na posvátné Cestě požehnání. Ochrana ve světě energií, které jsou Silné a různorodé, je zásadní pro Vaší hlubší a bezpečnou práci, jak při léčení sebe sama nebo ostatních.


23.-25.září 2016
Oslava podzimní rovnodennosti s obřadem potní chýše
V tento krásný čas se opět setkáme u dědečka ohně, aby jsme poděkovali za hojnost léta, prožili si vyrovnanou Sílu světla a tmy, připravili se a přijali novou změnu nového období. Budeme péct chleba jako obětinu v nové pícce, kterou budeme křtít!

14.-16.října 2016
Úplňkový obřad potní chýše
Poslední společný Obřad pro muže i ženy posílený úplňkovou mocí. Napojíme se na Měsíc a již syrovou podzimní přírodu. Budeme se dostávat hlouběji do svého nitra, pracovat se svojí Silou – zaměříme se na přijímání a kultivaci Síly na naší Cestě,  na práci s ochránci a průvodci…
 
28.-30.října2016
Mužský kruh s obřadem potní chýše
Chvála Vám muži. Toto setkání bude jen pro nás. V pátek 28.října, se vydáme na horu Klíč, kde společně pobudeme a otevřeme Medicínský kruh. Poté se vydáme do Medicínského kruhu k posvátnému ohni, kde budeme sdílet, posilovat a očisťovat naší mužskou Sílu. Vydáme se do lesa, hledat spojení s duchem místa, hory, skály, stromu, pramene… Budeme mít možnost projevit naší Sílu, divokost, ale i moudrost, hůmor a klid… Podle okolností uzavřeme Medicínský kruh v neděli na Ortelu…
Achóóó
——————————–
Pondělí 21.listopadu 2016, od 20h, čajovna Šamanka, Hálkova 8, Praha 2

 setkání s promítáním o připravované cestě do Ekvádoru v roce 2017<


26.-28.KVĚTNA 2017
Spojení mužského a ženského kruhu s obřadem potní chýše s Anou Moreno
Setkání v Medicínském kruhu, které bude o to silnější, že ho povedeme s Anou a ve kterém se setkají dvě energie, mužská a ženská, které společně vytváří jednotu a velkou Sílu. OMETEO . Projdeme společně obřadem potní chýše, kde budeme  zpívat a modlit se, aby jsme se znovuzrodili čistí, šťastní a silní. A abychom tak muži a ženy kráčeli vedle sebe po té posvátné stezce životem. Achóóo Acháááá
♥ČERVEN♥
1.-4.ČERVNA 2017
Intenzivní práce v Medicínském kruhu s  Augustínem Grefou a jeho ženou Míšou ve STUDÝNCE u NÁCHODA
Tentokráte se zaměříme na Sílu našeho ducha a jak ji v sobě nalézt, kultivovat a rozvíjet ji, jak pro nás i prospěch ostatních.
Přihlášení na toto setkání probíhá na amazonian.wisdom@gmal.com
————————————–
23.-25.ČERVNA 2017 
Oslava letního Slunovratu s obřadem potní chýše a ceremonií s babičkou Ayahuascou s Radkem Krejčou
Radek pravidelně jezdí do ekvádorské Amazonie, kde se učí od šuarské tradice práci s medicínou Ayahuascou a vede ceremonie v duchu tamějších indiánských tradic.
Přijeďte tedy oslavit k Tisovému vrchu do Medicínského kruhu, tento krásný moment, kdy je den nad nocí a kdy je Síla přímo hmatatelná. Očistíme se v obřadní potní chýši, která bude za Svatojánské noci a po té projdeme léčivou ceremonií s amazonskou rostlinou Síly babičkou Ayahuascou za novoluní noci, kterou povede a očisty bude dělat brácha Radek a kdo ví, jestli nám tyto kouzelné noci  neprotečou mezi prsty…
Na tuto práci v Medicínském kruhu je třeba se připravit dobrou dietou, která usnadní léčení a regeneraci těla i ducha.
Vyvarujte se prosím: červené maso, cukr, sůl, koření, fermentované výrobky, mléčné výrobky, cibule, česnek, alkohol nebo jiné drogy, farmaceutika, citrusy, jakékoliv polotovary které obsahují konzervační látky nebo barviva, živočišné tuky.
Dietu je potřeba dodržet týden předem a týden po ceremonii.
—————————————
7.-10.září 2017
Intenzivní práce v Medicínském kruhu s Augustínem Grefou a babičkou Ayahuascou ve Studýnce u Náchoda
přihlášení je na amazonian.wisdom@gmail.com
Opět otevřeme s Augustínem Medicínský kruh, kde můžete jít hlouběji ve své osobní práci a projasnit si Váš záměr.
22.-24.září 2017
oslava podzimní Rovnodennosti s obřadem potní chýše u Tisového vrchu
přihlášení na utisovehovrchu@gmail.com
Už se moc těším na tuto krásnou oslavu, kdy je dobré poděkovat za plody a všechnu hojnost. Oslavíme tento přechod mezi létem a podzimem a přeladit se na něj v sobě. Možná bude i překvapení:)
———————————————————————————–
5.-8.října 2017
Intenzivní práce v Medicínském kruhu s Augustínem Grefou a babičkou Ayahuascou a obřadem potní chýše ve Studýnce u Náchoda
přihlášení je na amazonian.wisdom@gmail.com
——————————————-
ŘÍJEN
20.října 2017 od 18h v čajovně Šamanka
Setkání s ekvádorskou výpravou 2017  s promítáním v Praze a vyhlášení nové medicínské výpravy na rok 2018

S Karol Vás srdečně zveme na vyprávění s fotkami z medicínské výpravy po Ekvádoru, která se konala v létě 2017. Navštívili jsme příbuzné z indiánského kmene Kičua a prošli několika léčebnými ceremoniemi. V Andách jsme navštívili  Patricia a Izabelítu, kteří pracují s obřadem potní chýše a andýnskými medicínami a nakonec jsme cestu završili u moudrého Taity Aleja a jeho synů v Medicínském kruhu v pouštních horách jižního Ekvádoru. Můžete se těšit na vyprávění a sdílení lidí z této výpravy. Na konci povídání bude možnost se přihlásit na Medicínskou výpravu v létě roku 2018.
Těšíme se na Vás
Vstup (dobro:)volný

27.-29.října 2017
Mužský kruh s obřadem potní chýše u Tisového vrchu
Zvu Vás všechny muže k Tisovému vrchu, v tento krásný a syrový podzimní čas na setkání k ohni. K sdílení naší Síly a Srdcí. Opět vyjdeme na blízkou horu, kde otevřeme Medicínský kruh a kde se pomodlíme za léčivý obřad a jasné vize. Moc se na Vás s ohnivcem Těšíme.
přihlášení na utisovehovrchu@gmail.com
———————————————————-

Pátek: můžete přijet již v pátek v podvečer a přespat v týpí nebo ve vlastním stanu. Jídlo si připravujete sami. Přátelské posezení u ohně a povídání, seznámení…

Sobota: Příjezd nejpozději do 12h, ubytování v týpí, oběd od nás (vždy nám prosím  uveďte, jste-li vegani či máte-li spec. dietu), zapálení obřadního ohně s dýmkou, výprava pro babičky kameny nebo na místo Síly, příprava obřadu (příprava chýše, nazdobení oltáře, příprava bylinek – medicíny…) tabáček do nosu, saunový oheň, otevření obřadu, očisty, obřad Očistné potní chýše (Temazcal), práce se společnou energií v kruhu a práce s léčivými kameny. Večeře od nás:)

Neděle: snídaně co si připravíte sami, uzavření Medicínského kruhu u potní chýše – uzavření obřadu, pár slov s tabákem u ohně, úklid, rozloučeni a odjezd (ve 12-13 hodin).

Průběh akce se může kdykoli změnit díky nečekaným okolnostem:)

—————————————————————–
Přijeďte k Tisovému vrchu, Medicínské hoře na přenádherné místo v severních Čechách, poblíž České Lípy, na samotu u lesa v čisté přírodě, kde můžete vodu pít rovnou z potůčku, kde se společně setkáme u posvátného dědečka Ohně a projdeme očistným obřadem potní chýše – znovuzrození. Kalendář všech připravovaných obřadů najdete ZDE a to, jak se na obřad připravit najdete ve spodní části stránky.
——————————-

Na každé akci u Tisového vrchu pro Vás připravíme s láskou 2 zdravá jídla – sobotní oběd a večeři. Ostatní jídla si můžete uvařit v malé kuchyňce. Máme zde malý obchůdek s vykuřovadly, bylinnými čaji, přírodními mýdly apod.

Na požádání dělám očistu, ale je třeba se dohodnout předem.

běžný průběh akcí u Tisového vrchu s obřadní potní chýší 

Vše je v přírodě bez elektřiny. Spaní je v týpí s podlahou, zázemí je malá jídelnička s kuchyňkou, venkovní sprchou a suchým záchodem. Je tu možnost  ubytovat se v penzionu v nedalekém Sloupu v Čechách:)

————————————————-

 Výcvik „šamana“ v Latinské Americe
Srdečně Vás zvu na povídání s promítáním v pátek 19.ledna 2018 od 19h do čajovny Šamanka v Praze 2, Hálkova 8 

Na cestách jsem se dostal k lidem, kteří byli již od malička vybráni k léčitelské – šamanské cestě a dnes jsou to již vyzrálí lidé s mnohaletou praxí a spoustou zkušeností. Znám léčitele, kteří zasvětili této práci celý svůj dosavadní život. 
V naší společnosti se nám některé věci nebo způsob života většiny nelíbí a hledáme jinou cestu, třeba jak řešit své zdraví, vnitřní rozpoložení, směr našeho života… 
Někdo u léčitelů – šamanů hledá pomoc, nový pohled nebo se sám chce stát takovým léčitelem – šamanem. 
V naší kultuře, není tolik možností, kde by člověk zjistil, jaký je opravdu léčitel ke kterému jde nebo kde by se člověk mohl učit více do hloubky….
Tak o tom budu mluvit z vlastní zkušenosti a věřím, že se povídání rozvine díky Vám a vašim otázkám. Těším se na Vás. 
Vstup dobro – volný
————————-
Pátek 16. února 2018 od 19h čajovna Šamanka, Hálkova 8 Praha 2
Přechodové Obřady – Hledání Vizí a Tanec Hvězd
Moc Vás Zdravím a srdečně zvu na promítání s povídáním
Tentokrát se dotkneme velice důležitého tématu a tím je PŘECHODOVÝ  OBŘAD. 
V naší kultuře přechodové obřady již vymizely skoro úplně a nejen i pro to se nemůžeme s mnoho věcmi vyrovnat a přijmout je takové, jaké jsou. Přechodový obřad pomáhá člověku projít si pomyslnou bránou od jedné svojí epochy či období do nového. Pokud to neuděláme, uvízneme na mrtvém bodě a to způsobí, že si něco neseme s sebou dále než je nutné a vhodné:)
Obřad Hledání vizí je krásným zastavením se a ztišením –  uvnitřněním toho, kde jsem, jak žiju a jak si přeju žít…. sám se sebou a s ostatními okolo (příbuznými:)
Tanec Hvězd je  živý tanec, ve kterém se dotýkáme  Země a skrz srdce cítíme Sílu Nebe. Tančíme pro sebe a všechny na tomto světě, za léčení a lásku…
 
Těším se na Vás, společné sdílení a otázky:)
♥ 
———————————
Pátek 23.února 2018 od 19h čajovna Šamanka, Hálkova 8 Praha 2
I.poradní kruh před MEDICÍNSKOU VÝPRAVOU DO EKVÁDORU 2018
Zdravím Vás všechny, jenž jste v sobě zaslechli volání a rádi by jste se mnou jeli letos do Ekvádoru. Srdečně Vás zvu na toto nezávazné setkání, které je pro všechny, co se rozhodují, rozhodli a přejí si vědět víc podrobností o chystané výpravě – zde jsou podrobnosti o Medicínské výpravě 2018
Prosím pište mi na utisovehovrchu@gmail.com abych Vám rezervoval místo – díky:)
———————————-
 BŘEZEN 2018

   ♥

23.-25.března 2018
Oslava jarní ROVNODENNOSTI s obřadem potní chýše 
U příbuzných Štěpána a Lenky v malé vesničce na Vysočině kousek od Pelhřimova na klidné louce s potůčkem postavíme novou chýši a Medicínský kruh nejen na tuto krásnou slavnost. Slavnost ROVNÉHO DNE A NOCI, přicházejícího nového období, období nového setí oslavíme v horkém domě,kde se očistíme, společně pomodlíme,zazpíváme písně a poprosíme o vize na tento čas:)
Moc se těšíme na Vás a Vaší medicínu…
Tento obřad je vhodný i jako vrchol či začátek jarní očisty a půstů.
Hlásit se již můžete na utisovehovrchu@gmail.com zašlu Vám po té podrobnou pozvánku se vším co bude třeba.
Achooo!
—————————–
DERNISÁŽ „SUNDAVÁNÍ ZE ZDI“ prodejní výstavy fotek pro ekvádorskou rodinu Patricia a Izabelítu proběhne  7.4. 2018  od 17h v Unijazzu. Budete mít jedinečnou možnost si zakoupit a rovnou i odnést fotky v rámech a i těch doobědnaných – viz. níže. Moc se Těšíme. Budu vyprávět příběhy z cest.  Zde je odkaz na fotky,které si můžete doobědnat ve formátu A3 bez rámečku za milých 199,- na utisovehovrchu@gmail.com do předmětu dejte doobědnávám a pak napište číslo fotky. Fotky si vyzvednete v UNIJAZZU 7.4.2018 OD 17 – 23h na DERNISÁŽI  s názvem „sundavání ze zdi“
————————————————
29.4.- 1.5.2018
Oslava svátku 
Beltaine s obřadem potní chýše
 u Tomáše Macha a Marti v Borové u Náchoda
V tomto čase, kdy jsme již přivítali jaro při jarní Rovnodennosti, se zaměříme před tímto obřadem na očistu, zejména ve stravě. Při Beltainu bude hlavní roli hrát očistný oheň.  Obřad potní chýše je pro tuto oslavu jak stvořený. V tradici a Duchu, ve kterém pracujeme v Medicínském kruhu je dědeček OHEŇ  vždy v našem středu a je tou Silou, která nás chrání a posiluje  kráčet na Cestě s jasností a hřejivou silou v srdci. Tak ho oslavíme a poprosíme o jeho přízeň. Těším se na Vás a na krásné probuzení po obřadu do 1. máje. Připravíme Májku a budeme tančit:)
Hlásit se můžete na utisovehovrchu@gmail.com
18.-20.5. 2018 
Intenzivní práce v Medicínském kruhu 
s obřadem potní chýše  a pitím babičky s Radkem Krejčou a Haničkou v Říčanech u Prahy
Na tuto práci v Medicínském kruhu se prosím hlaste na  RadekKrejca@seznam.cz
—————————————————————

Unijjaz, Jindřišská 5, Praha 1
VERNISÁŽ a PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTEK „EKVÁDORSKÁ RODINA“
VÝSTAVA POTRVÁ OD 5.BŘEZNA DO 7.DUBNA 2018, KDY PROBĚHNE DERNISÁŽ „SUNDAVÁNÍ ZE ZDI:)“

Achoo! Srdečně Vás zveme s  dobrodruhem a fotografem Patrikem Jursou na tuto jedinečnou událost.

Prodejní výstava Vás provede zajímavou zemí s doposud živou indiánskou kulturou. Výtěžek z prodeje půjde na indiánský program v Andách pro skvělý příbuzný Taitu Patricia a Mamítu Izabel. Patíto a Iza  pracují v Medicínském kruhu s tradiční medicínou San Pedro a obřadem potní chýše. Žijí na samotě v Andách ve 3000 m.n.m. jsou to překrásní lidé s doširoka otevřeným srdcem. Živí se také šitím mokasínů a různou uměleckou rukodělnou činností. Jsou to léčitelé a rádci na cestě životem:)
Dernisáž bude uzavírací akcí s jedinečnou možností si fotky pořídit v rámech! Výstava probíhá v čítarně Unijazz. Fotky je možné zakoupit přímo na místě. Těšíme se na Vás. Tuto událost šiřte a přijďte ve velkém:) To bude stát za to:) fotky budou v Unijazzu viset až do 7.dubna, takže si je můžete do této doby prohlížet a kupovat:) nebo doobědnávat ZDE


ČERVEN 2018
8.-10.6.2018
Intenzivní medicínský kruh 
s obřadem potní chýše a pitím babičky
u Tomáše Macha a Marti v Borové u Náchoda
Hlásit se můžete na sanmarqo@gmail.com
Již je plně obsazeno
21.-24.6.2018
Oslava letního Slunovratu
s obřadem potní chýše a pitím babičky
s Radkem Krejčou a Haničkou v Říčanech u Prahy
Ve čtvrtek a v pátek setkání s babičkou Ayahuascou a v sobotu nad ránem projdeme očistným obřadem potní chýše.
Na tuto práci v Medicínském kruhu se prosím hlaste na  RadekKrejca@seznam.cz
———————————————————–
ČERVENEC 2018
20.-22.7. 2018
Bdění a Obřad potní chýše za úsvitu
U toma a Marti na Borové u Náchoda. Prostě JASAN.
V tomto krásném čase zrání plodů, které jsme zasadili na jaře, se setkáme v Medicínském kruhu na překrásném místě Síly u Toma a Marti Machových. Zapálíme posvátným způsobem oheň a budeme u něj bdít, zpívat písně, posílat modlitby, mlčet a před úsvitem vejdeme do potní chýše, kde se očistíme a oslavíme krásu života a smrti. Těšíme se na Vás a společnou radost ze setkání.
———————————————-
 ZÁŘÍ 2018
21.-23.září 2018
Oslava podzimní Rovnodennosti
s obřadem potní chýše
U příbuzných Štěpána a Lenky v malé vesničce na Vysočině kousek od Pelhřimova na krásné louce u lesa
 
V tento krásný čas rovnosti, kterému předcházely dny plné slunce, hojnosti a darů z naší matky Země oslavíme s poděkováním v horkém domě. Projdeme si společně malým přechodovým obřadem, který nás pomůže přeladit na Sílu podzimu. Poprosíme o vedení a vize v tomto období.
hlásit se můžete na utisovehovrchu@gmail.com 
po té Vám pošlu podrobnosti
————————————————————-
2.-4.listopadu 2018
Mužský kruh s obřadem potní chýše
v dubových lesích u Řevnic
Acho millí bratři, už je to tak poslední setkání bylo před rokem a teď na novém místě přichází čas setkání v kruhu, sdílení, poznání, kultivace a léčení naší mužské Síly.
 Na mužský kruh, jsou zváni všichni, kdo si přejí projít obřadem potní chýše a znovuzrodit se ve své Síle a Srdci.
Budeme v divoké přírodě v tento již podzimní syrový čas u krásného dědečka ohně.
hlásit se můžete na utisovehovrchu@gmail.com
po té pošlu podrobnosti.
Těšíme se na Vás a na smečko
——————————————————-
Povídání s promítáním o připravované Medicínské výpravě do Ekvádoru v létě 2019
čtvrtek 15.listopadu 2018 od 19h – čajovna ŠAMANKA, Hálkova 8, Praha 2 (kousek od I.P. Pavlova)
Tato setkání jsou pro všechny, ale hlavně pro ty, kteří si přejí jet se mnou v létě 2019 do Ekvádoru na medicínskou výpravu, kde se setkáme s moudrými a léty ošlehanými léčiteli – Yachaky a Taity a Mamítami. Budeme mít možnost s nimi projít obřady a ceremoniemi a tím je vidět při práci a zároveň se od nich učit.
Toto první setkání, je zaměřené obecně na povídání o kmenech a lidech, kteří se věnují práci v Medicínském kruhu. Budu mluvit o medicínách, se kterými se setkáme na cestě o praktikách, které nás dovedou k našemu zdraví, Síle a štěstí… Ke konci každého ze setkání bude možnost se ptát na konkrétní věci k připravované cestě.
Další povídání budou o Obřadu potní chýše, Hledání Vizí, Ceremonii s babičkou Ayahuascou, obřadu s Aguacoyo.
Vstup DobroVolný
——————————————
23.-25.listopadu 2018
intenzivní práce v Medicínském kruhu s obřadem potní chýše a ceremonií s Babičkou
V Říčanech u Prahy u Radka a Haničky
V tomto listopadovém čase, již spadlých listů, pro Vás s Radkem a Haničkou připravujeme intenzivní  setkání v Medicínském kruhu. V pátek společně projdeme obřadem potní chýše, abychom se očistili a připravili na ceremoniální setkání s Babičkou, kterou povedou Radek s Haničkou. Budeme tak moci v tento čas již spící přírody zaměřit pohled dovnitř a spojit se tak se Silou našeho Ducha a ustálit se na               Cestě v období tmy. Ubytovaní budeme v jurtě aj ceremonie proběhne tam.
                                           Přihlásit se je možno jen na celé setkání
                                      Hlásit se již můžete na radekkrejca@seznam.cz
—————————–

PROSINEC 2018
Promítání s přednáškou o obřadu POTNÍ CHÝŠE  a obřadu HLEDÁNÍ VIZÍ
13.prosince 2018 od 19h
Čajovna ŠAMANKA, Hálkova 8, Praha 2 
V létě 2019 připravuji další dobrodružnou Medicínskou Výpravu do Ekvádoru, která je již otevřená.
Na této Cestě za poznáním a léčením se budeme setkávat s moudrými lidmi.
Taitové a Mamíty nás provedou těmito překrásnými obřady.
Obřad POTNÍ CHÝŠE – Inipi – Temazcal, je indiánskou posvátnou parní lázní, která vede člověka k znovuzrození…
Obřad HLEDÁNÍ VIZÍ  je cesta sama o sobě. Sám v horách, bez jídla a pití, modlím se ke Stvořiteli a Matce Zemi, ať mne přivedou k vnitřní vizi mého života….
Přijďte, ptejte se a vstupte do svého vlastního příběhu…
Těším se na Vás
vstupné Dobro-Volné:)
Wáclav
21.-23.prosince 2018
Oslava zimního Slunovratu s obřadem potní chýše
v Leoness u Štěpána a Lenky v malé vesničce na Vysočině kousek od Pelhřimova na krásné louce u lesa
Zimní Slunovrat je výzva, radost a oslava.
Přijeďte tedy v tomto čase na Vysočinu, kde společně rozděláme dědečka Ohně a v jeho krásné přítomnosti roztočíme Medicínský kruh právě v tento čas Síly.
Setkáme se v pátek na Medicínském statku Leoness, kde budeme mít zázemí.
V sobotu s požehnáním, doladíme vše potřebné, nazdobíme chýšku, oltář,  sami sebe a očistíme se před příchodem babičky zimy v horkém domě. V neděli uzavřeme Medicínský kruh s poděkováním.
—————-

18.-20.ledna 2019
Obřad potní chýše v ŘEVNICÍCH u potůčku v lese
Vřele Vás zvu na obřad spojený s očistou těla, srdce, mysli a Ducha v tomto pěkném období kolem prvního úplňku v tomto roce, které je v pondělí 21.1.  Setkáme se v kruhu u dědečka ohně a posílíme se na cestě v zimních měsících. Poprosíme o vedení a podporu v tomto čase před Hromnicemi.
Obřad potní chýše proběhne v sobotu v čisté přírodě a zázemí budeme mít v jurtě lesní školky a školy ZeMě.

Hlásit se můžete na utisovehovrchu@gmail.com
od února již na abuelofuegito@gmail.com

Těšíme se na Vás

———————————————————————–

III.díl Přednáška s promítáním o amazonských rostlinách Síly a Léčitelích
Step In Italská 20, Praha 2
čt 31.ledna 2019 od 19h:)
Na cestách, které mě vedli po medicínské Cestě jsem se dostal až do ekvádorské amazonské džungle, kde jsem se setkal s úžasnými indiány z kmene Kičua.
Poznal jsem, že jsou to krásní lidé se stejně krásnou medicínou v srdci.
Jejich léčitelství mě doslova pohltilo a oni mě vzali do svého světa, kde jsem viděl a zažil věci o kterých jsem si nikdy nemyslel, že zažiju…
Medicíny pralesa nejenže léčí tělo, ale léčí hluboce i naši Duši, Srdce, Ducha a učí nás, jako velcí Mistři…učí nás žít náš ŽIVOT
Tak nejen o tom bude toto setkání.
Těším se na Vás.
Vstupné Dobro-Volné
————–

Setkání průvodců a pedagogů v Medicínském kruhu s obřadem potní chýše

11.-13.října 2019

na krásném místě v řevnickém lese – zázemí v LŠ 

Zdravím Vás milí Průvodci a Pedagogové:)

Srdečně Vás zvu na druhé setkání v Medicínském Kruhu, které vzniklo z potřeby sdílení našich zkušeností, prožitků, zážitků s dětmi i námi Samotnými nejen skrze slova. Toto setkání bude hodně o sdílení toho všeho, ale také o setkání s Živly, očistě Těla, Srdce, Mysli a Ducha. Přání a Modlitbě, posílení našeho záměru a ujasnění si toho, co je vlastně naše práce.

Setkání je otevřené všem, kteří pracují s dětmi.

Těším se na Vás!

Všichni moji příbuzní

Wáclav a ohnivec

Přihlášení na abuelofuegito@gmail.com