Cesta do Ekvádoru

 

Zde se dozvíte všechny podrobnosti o připravované výpravě.

Jednou  se ocitnete na Cestě, ucítíte hřát srdce a zahlédnete odraz jasu hvězdy, který se dotkne vašeho srdce i ducha a Vy se za ní vydáte (nebo ne:) … a tímto směrem se snažím jít dál a tato cesta je pokračování na této pouti...

Cestování po latinské Americe mě tak oslovilo, že mě ani ve snu nenapadlo, že by se mi mohlo až tak hluboce vepsat do srdce. Našel jsem tam  svou další rodinu, kterou si přeji s Vámi znovu navštívit a prožít s těmito krásnými příbuznými intenzivní setkání v Medicínském kruhu a udělat společně zase kus  práce.


Přijměte proto tedy pozvání na cestu, na které se budeme očisťovat , léčit , získávat Sílu  a Vizi do budoucích dní, poznávat Taity, Mamíty a Yachaky Hombres de la Medicina… Přijměte pozvání do skupiny, se  kterou si přeji vyrazit za poznáním a dobrodružstvím do Jižní Ameriky, do Ekvádoru. Přejete-li si a i to cítíte ve svém srdci, že si ve svém životě přejete udělat další krok, tak pojeďte na tuto výpravu.

Tuto cestu do Ekvádoru připravuji v letních měsících v červenci nebo v srpnu a je nekomerční. To se bude odvíjet podle ceny letenek. Zájemci, kteří se přihlásí, jsou zodpovědní sami za sebe, svoje rozhodnutí i své činy. Nejedná se o expedici ani zájezd.

Výprava je minimálně pro 5  a maximálně pro 7-8 lidí.

Průvodce a organizátor všeho potřebného –  Wáclav 721 220 162

Těm, kteří mají o cestu zájem nebo o ní vážněji uvažují, ať zašlou     e-mail na utisovehovrchu@gmail.com  a já Vás přidám do skupiny.

Přejete-li se o mě dozvědět něco bližšího, tak klikněte zde nebo mi zavolejte:)

Letenky, tedy odkud kam?
Přibližný plán cesty
Co se na cestě bude dít?
Osobní příprava před cestou.
Co si zařídit před cestou?
Co s sebou do baťohu?
Cena, ceny kolik s sebou?
Jak a co po návratu?


Letenky, tedy odkud kam a kdy

Praha – Quito a zpět:)  Budete-li se chtít ještě přidat, tak mě oslovte a já se Vám pokusím sehnat letenku ve stejném termínu se všemi ostatními. Můžete si letenku obstarat sami, ale je nutné mít stejný nebo velice podobný termín! Stejně i tak mě prosím kontaktujte. Díky.


Přibližný plán cesty (každý rok se mění podle přání výpravy)

Přibližný plán cesty se bude odvíjet – z Quita (severnější Ekvádor) pojedeme nejdříve do pralesa k městu Tena, pak  k Baňos a Ambatu a poté do jižního Ekvádoru ke Cuence, Susudelu a Saraguru. Od tud bychom se vrátili zpět do Quita- na letiště, případně výlet do Otavala.

Detailnější plán cesty se dozvíte kolem května a začátkem června téhož roku, kdy je cesta plánovaná, kdy s našimi přáteli dojednám přesné datumy návštěv a ceremonií.    Co se bude na cestě  dít si přečtěte níž.


Co se na cestě bude dít?

Motem je nenaslibovat Vám hory doly a pak se křečovitě snažit sliby naplnit na úkor Vaší i mojí pohody. Výprava do Ekvádoru, kterou připravuji,  nám nabízí spousty možností. Beru na zřetel to, že jedeme na měsíc a ne na rok. Proto jsem zvolil tři místa, kam bych se s Vámi rád podíval a kde bychom strávili více času. A z těchto míst bychom mohli dělat různé výlety, podle situace, nálady, počasí… Navštívíme i jiná místa, které budou po cestě. Na těchto třech místech budeme v péči mistrů, kteří nás budou provázet ceremoniemi, budou nás očišťovat a pomáhat nám při hlubších procesech. Na těchto místech budeme navštěvovat místa Síly, procházet obřady, přijímat medicíny a každý na sobě může pracovat více do hloubky, což je také převážným záměrem této výpravy. Budete mít možnost vybrat si , jestli se obřadu zúčastníte nebo budeme-li jen sdílet. Kvůli ceremoniím, kterých se budeme účastnit,  je třeba se předem připravit a to především očistnou dietou!       O přípravě se dočtete v další odrážce nebo zde .

Prvním místem je pralesní provincie Napo směrem Tena, kde známe výborného léčitele – Yachaka z kmene Kičua. U něj a jeho syna bychom prošli několika tradičními ceremoniemi. V okolí jsou vodopády, podzemní jeskyně, kameny s petroglify…

Mezi přesunem je možnost zastavit se v Baňos s termálními prameny a v Rio Verde s obrovským vodopádem.

Druhým místem je provincie Tungurahua s městem Ambato, kde navštívíme naše přátele, kteří žijí v Andách a  pořádají obřad potní chýše s medicínou San Pedro – Aguacoyo. V okolí jsou hory, jezera…

Mezi přesunem je možnost navštívit archeologickou památku Ingapirca, kulturní a koloniální město Cuenaca, národní park las Cajas, naše přátele co pořádají ceremonie…

Třetím místem je provincie Azuay s vesničkou Susudel. Zde navštívíme Taitu Aleja a možná i jeho syna Juana Aleja. „La Hacienda- Shuracpamba“ místo, kde Taita žije je oáza v polopouštních Andách, kde se zúčastníme několika obřadů a ceremonií s medicínami.. Potní chýše, Hledání Vizí….

Po každé návštěvě z těchto třech míst  si přeji odpočinout a strávit námi nabyté zážitky před tím než se pustíme dál. Budeme se snažit realizovat to na příjemných místech v přírodě nebo klidu…


Osobní příprava před cestou.

Příprava, před touto výpravou, Vám i mě ušetří spousty překvapení:) Důležité je si uvědomit, že tato cesta bude zajímavá, nevšední, ale také plná intenzivní práce na každém z nás. To především v tom, že navštívíme už jen Ekvádor sám o sobě, ale také několik výborných léčitelů, nebo-li Yachaců, Taitů, Curanderos. Tyto návštěvy nebo setkání obnáší hlubší práci s medicínami a hlubším pohledem do Vás samých a na to je třeba se připravit, aby vás to “ nevyvedlo z Vaší rovnováhy či nesmetlo“. Doporučuji Vám (teď to vyzní lehce sugestivně:) před touto cestou projít obřadem očistné potní chýše či jinou očistnou nebo léčebnou ceremonií s lidmi, jenž pracují v Medicínském kruhu a jimž plně důvěřujete. Na této ceremonii je dobré vynést v Medicínském kruhu Vaší žádost a přání vycestovat z domova za poznáním. Požádat o ochranu a vedení na cestě. Žádost o přijetí v „jiném světě“. Minimálně 7 dní před odletem začněte s očistnou dietou – jídlo – nejezte maso (čerstvá ryba nevadí), pikantní jídla, sýry, mléko, pálivé, nesolte tolik, omezte cukr a sladké, vyvarujte se potravin s toxickými, umělými a nezdravými přísadami, bez alkoholu, omamných látek, cigaret,… Pokud možno držte sexuální zdrženlivost, na cestě se jí zdržte úplně. Před cestou se pokuste nevytvářet konflikty a nedělejte zásadní rozhodnutí, která by Vás na cestě zatěžovala. Choďte více do přírody na „Vaše místa“, buďte více sami se sebou a ujasněte si co si opravdu přejete pro sebe, svojí rodinu a Vaše okolí. Vše co Vám zde doporučuji je jen na Vás, ale vše co tu je napsáno Vám pomůže napojit se snadněji na Váš „záměr“  nebo, jak se říká pomůže Vám to chytit „Vaší vlnu“. Většinu těchto doporučení mi dali moji učitelé. Myslete na to, že se setkáme s těmito učiteli, kteří umí  používat medicíny k Vašemu léčení.

Co si zařídit před cestou?

– Před cestou si zařiďte cestovní pas (do Ekvádoru Vás nepustí pokud nebude platný ještě 6 měsíců!),
– kopie cestovního pasu
– cestovní pojištění, jehož kopii po Vás budeme požadovat před odletem (vemte si kartičku, kam volat v případě nehody + číslo smlouvy),
– vše důležité k vaší kreditce, doporučujeme VISA
– co dělat v případě ztráty kreditky, nastavte si limity udělejte si pojištění karty,
– kopie kreditky
– vyměňte si výhodně ± 500 USD ať máte u sebe hotovost (nebrat 50 a 100 USD bankovky s těmi je v Ekvádoru problém!)
– oznamte rodině nebo nejbližším přátelům do čeho se pouštíte a řekněte jim kam, na jak dlouho a s kým jedete, dejte jim na nás kontakt (tel. a e-mail) je to také kvůli tomu, kdyby jste potřebovali pomoci v krizové situaci, např. se ocitnete bez peněz (zablokuje se Vám kreditka), tak aby Vám někdo z domova pomohl nebo poradil v případě, že mi toho nebudeme schopni,
– doporučujeme se nechat naočkovat proti žloutence A a B.,
– dojít si k zubaři na kontrolu,
– pokud si berete telefon (musí mít frekvenční pásmo pro Ekvádor) zařiďte si roaming,
– máte-li doma něco důležitého, udělejte někomu z rodiny plnou moc, aby to mohl za Vás vyřídit,


Co s sebou do baťohu?
Zabalte si baťoh tak, aby jste ho unesli (připočtěte vodu a trochu jídla a na konci nějaké věci co si koupíte), nebudeme šplhat po horách, ale budeme se často přesouvat, tak ať je to pro Vás co nejpohodlnější a neunavuje Vás to zbytečně. Buďte praktičtí a skromní. Na místě si pořídíte většinu věcí denní potřeby, léky a jídlo.
Tento seznam je jen doporučení, toho co si vezmete-nvezmete je jen na Vás.

– baťoh, který není úplně nový(nepřitahuje tolik pozornost) a dobře se Vám nosí (máte s ním zkušennosti). Doporučujeme 55-60l pro kluky a 40-50l pro holky.
– karimatka
– spacák, lepší je z umělých vláken, kvůli vlhkosti a plísním, postačí do 2°C, skladný
-hrníček, lžíce, nůž s pinzetkou a nůžkami, můžete i ešus
– malá lékárnička s náplastí, peroxidem a živočišným uhlím… na místě se dá lehce vše dokoupit
– pokud užíváte nějaké léky, tak nás o tom informujte a vemte si je s sebou
-toaletní taštička (kartáček, pasta, mýdlo, nůžtičky na nehty, navlhčené ubrousky, dezinfekce …. vše si též dokoupíte na místě, kvalitnější kosmetika je ale u nás)
– lehký cestovní ručník
– opalovák ± faktor 30 v Ekvádoru je extrémně silné  slunce
– čelovka nebo baterka
– lehká pláštěnka a obal na baťoh
– kpz s šitíčkem, zapalovačem, svíracím špendlíkem, provázkem…
– redukce do zásuvky Jižní Amerika
– foťák (doporučujeme menší a ne extrémně drahý) s pevným obalem,
nabíječkou
– pokud si berete telefon, nabíječka
– tužka, notes nebo deník
– malý slovníček nebo konverzace španělštiny
– knížku nebo mp3 do letadla či autobusu
– můžete si vzít stan, vhodný je dvoudílný s tzv tropikem, aby posloužil jako moskytiéra, a celtou proti dešti, stan je nejlepší když si rozdělí dva lidé do baťohů
– kapsičku kolem pasu pod oblečení nebo taštičku na krk, kam si dáte peníze a doklady (nebo si do kalhot všijte tajnou kapsu)
-malá peněženka
– čepici nebo klobouk
– sluneční brýle v Ekvádoru je extrémně silné  slunce
– trička s krátkým i dlouhým rukávem
– spodní prádlo
– kalhoty
-lehké kalhoty
– ponožky
– šaty
– plavky, kraťasy (též aby se dalo použít do potní chýše
– mikiny
– kvalitní sandály
– kvalitnější tenisky
– malou tašku nebo batoh, které si vezmete do letadla
– věci co si budete brát na ceremonie a obřady(amulety,chrastidlo…)
– dárky pro lidi, kteří Vás na cestě zaujmou (suvenýry, vykuřovadla, něco co jste vytvořili, drahé kameny, zlato:)…

Pokud Vás napadlo něco důležitého, co tu chybí, prosím napište nám, díky.


Cena, ceny kolik s sebou?

Cenu jsem rozkouskoval. Zhruba počítám, že kompletně by jste mohli utratit něco mezi 60 – 70 000.- vše dost závisí  na ceně letenky, na tom kolik ceremonií budete chtít podstoupit, jak a kde se budete stravovat, kolik toho najezdíme po Ekvádoru, kolik si nakoupíte „suvenýrů“…
Tzv. pevná cena se nedá pozměnit, flexibilní cena – bude záviset na Vás jak se rozhodnete jíst nebo pracovat na sobě a jak budete hospodařit.

položky jsou v tuto chvíli ještě dost obecné, konkrétnější budou po zakoupení letenek a po dohodnutí termínů ceremonií.

1.část ceny (pevná) – letenka
Zpáteční letenka se pohybuje od 23.000 do 35.000,-
2.část ceny (pevná) – jízdenky za dopravu po Ekvádoru a ubytování
doprava – odhadujeme kolem 5 – 6.000,- , ubytování (200 – 250,-/den) 6 – 7.000,-
3.část ceny (flexibilní) – jídlo
jídlo (komfort) – (± 200,-/den) 6.000,-
4.část ceny (flexibilní) – ceremonie a léčení
ceremonie – velice obecně mezi 650 – 1200,- , odhadnutý počet ceremonií kolem 7 – 12 ceremonií   (10.000,-)
5.část ceny (pevná) – průvodcování
Též počítejte s nepředpokládanými výdaji a doporučujeme mít malou rezervu na víc (od 5.000,- do 10.000,)

Vyměňte si výhodně ± 500 USD ať máte u sebe hotovost (nebrat 50 a 100 USD bankovky s těmi je v Ekvádoru problém!)


Jak a co po návratu?

Po návratu Vám doporučuji neskočit rovnou do vašeho běžného procesu, hlavně v práci. Dejte si nějaký čas na přeladění a na strávení Vašich zážitků… Ono to bude stejně nějaký čas trvat, než Nám dojdou některé věci…
Doporučuji udělat poděkování v Medicínském kruhu za ochranu a vedení na cestě a za vše co jsme dostali. Darovat obětinu duchům. Pozorujte svoje zdraví, hlavně trávení (kvůli parazitům). Prvních 7 dní se velice šetřete. Doporučuji si některé silné momenty a vize, které Vám na cestě přišly, zapsat a po čase si je připomenout.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Show comments

Join the discussion

21 replies to “Cesta do Ekvádoru”

 1. admin says:

  jak se k vám dostat?

 2. cheronel says:

  bylo to u vás sqelé, díky

 3. Dina says:

  juuuuu:) rada bych se za vama brzy dostala slunicka! budu sledovat, hasta luego preciosos.

 4. matrixxa says:

  Mili pratele,me srdce plane radosti nad vasimi strankami a vasi krasnou cinnosti,a velmi rada se ucastnim nektere z vasich akci,je uzasne vedet,ze se kolem nas obnovuji a ozivuji mista sily,a velke vize Ducha znovu zakorenuji v lidskych srdcich :-)) Naplnuje se tak to,o cem mluvil Cerny Los… Usychajici stromy zivota lidske i narodu znovu obrasi listy a kvety a svetlo zaplane v temnotach :-))) Mnoho radosti a pozehnani na vasi ceste 🙂

 5. cuki says:

  Ahoj musim pochválit stránky jednoduché, pěkné a v pozitivních barvách.
  Je mi líto, že jsem nezvládnul zařídit to druhé promítání, ale byl jsem zdravotně indisponován a pak už jsem nestíhal nic kolem sebe řešit…
  Nicméně přeju hodně úspěchů, dle fotek, v jistě překrásném a klidném koutu Čech a doufám, že najdu v brzké době čas se za váma někdy z babylonu přijet podívat.
  Mějte se fajn!

 6. iGor says:

  díky terezii a václawovi za akci – saunování 1. – 3. dubna. cítil jsem se celou dobu velmi dobře, nejlépe po ledové sprše po třetím kole sauny a pak po sladkém kuskus dezertu ve 2 h ráno. ležet na seně, koukat na hvězdy a těšit se z vyplněného záměru v potní chýši – toho jsem plný a taky síla kterou jsem nabyl mě doprovází do běžných dnů po super víkendu. díky. příště určitě zase přijedu. mějte se dobře.

 7. Ondra says:

  děkuju Vám moc za společně strávený čas, pořád se díky víkendu u Vás cítím dobře… krásné místo, krásní lidé, krásný zážitek… občas je potřeba vypadnout z babylonu a uvědomit si, co je opravdu důležité, děkuju že jste mi to připomněli… brzo naviděnou

 8. Petr says:

  Víkend u Wáclava s Terezií, to je léčení samo. Už jsem byl v mnoha inipi, ale proces přípravy a vedení sauny u Tisového vrchu je nejpečlivější a nejkrásnější, jaké jsem kdy v Čechách zažil. Jen tak vzhůru!

 9. Alena says:

  Waclav a Terezi jsou nadherny par, ktery se rozhodl nabidnout lidem ocistu tela a duse od zahlceni venkovnimi vlivy. Delaji to ryze prirodni technikou proverenou tisiciletimi lidmi z dalekeho zapadu. Pobyt u Zahorina je lecivy i v mnoha dalsich aspektech. Jestlize zacinate mit pocit, ze penize nejsou tim, cim se zdaji byt a v tele Vam sili cosi, s cim si uplne nevite rady, zajedte k Tisovemu vrchu. Tam se Vam muze stat, ze objevite, ze Vy jste to, co jste hledali a ze ve Vas jsou nejen vsechny ctyri elementy, ale i neco mnohem silnejsiho, co si navic preje, abyste byli stastni. Nenechte si tuto jedinecnou prilezitost ujit, nic netrva vecne.

 10. Jirka says:

  Děkuji moc Wáclavovi a Terezii za krásný čarodějný víkend, za velkou pečlivost, pokoru a opravdovost při vedení všech léčivých a očistných obřadů. Obřad potní chýše v krásném prostředí Tisového vrchu opravdu sotjí za to. Jsem moc rád za to co dělají a že se můžeme učit v tomto směru ne jen od Indiánů a dalších kultur, ale už i v naší zemi od znalých lidí, kteří se vracejí k tradicím a moudrosti našich předků. Pokud stojíte o očistu těla, mysli a duše, poznání sebe sama či se chcete vracet k moudrosti a tradicícm předků, tak návštěvu u Tisového vrchu vřele doporučuju.

 11. Zuzka says:

  Děkuji moc Wáclavovi, Terezii, Pablovi a všem ostatním krásným bytostem, které se obřadu temazcalu účastnili. Byl to nádherný víkend, plný Sluníčka, radosti a léčivé energie. Moc děkuji Wáclavovi a Terezii za krásnou duchovní práci, temazcal byl připraven a prováděn s velikou úctou a pokorou, byla to nádhera a byla v tom veliká síla. Děkuji moc silám 4 světových stran, Nebi a Zemi za to, že jsme v jejich přítomnosti mohli obřad uskutečnit. Děkuji všem bytostem, které tam byli s námi.
  Byla to krásná práce a pro mě byla velmi léčivá.
  Tlazocamati. Chvala :-).

 12. marketeta says:

  hoja hoj naši cestovatelé… ach.. oceán…moc se nám to sdílení líbí… pocity vjedou do nás a popis vzbuzuje představivost ..prostě paráda.
  My jsme zrovna ve stejné datum 9.5. tedy uzákonili svůj vztah v Jelením příkopu na Hradčanech, sjeli to pak pěkně z kopce na Smícháč na obídek a radovali se spolu s rodinou a známými, tedy i s vaší rodinou. Štěpka byla úžasná, jako vždy krásná a Fabián tolik hodin roztoytmilý a vůbec..myslím, že se to vyvedlo přes avizovaný déšť a bouřky došlo jen na pár kapiček a blesků. Hodovali jsme do večerních hodin, zatančili si při Luisově kytarových španělských rytmech v utajené konírně:-) no určitě budou fotečky a taky Štepka bude vyprávět svůj punk pohled(michodem skvěle seřvala řidiče na přechodu,co na náš svatební chumel troubil ..a on vlastně zdravil:D:D moc jsme se zasmáli)
  Na Hradčanech v Jelením sekali trávu zrovna a rámusili a jeden ze svatebčanů je šel poprosit o par minut přerušení a došel s tím, že prý jsou v práci a musí to zvládnout..tak tedy zasáhla magistrátní ruka zákona a igráčci montéráci si posedali na zídky a poslušně čekali..pak jsme zamávali a oni nerušeně pokračovali) Těšíme se, až jednou přijedete a my to oslavíme s váma:D papa Markéta a Pavel

 13. Andy says:

  Nazdárek rodinko,tak jsem si ted v klídku přečetla všechny příspěvky(a že jich tu už ale je) :)Koukám,že máte fakt super a pestré zážitky z cest a tak různě.Teda ale co je fakt mazec a nářez,to čili…to jako teda klobouk dolů,to asi člověk žijící běžný život,jako my tady těžko pochopí že?Koukala jsem i na fotky na rajčeti..mooooc pěkný:)Je vidět,že se určitě máte super:)Tady už nám konečně začíná léto,pomalu,ale jistě,ono už taky bylo na čase,pač Velikonoční trhy v březnu byly opravdu více než kruté s porovnáním minulého roku,to jsme prodávali v tričkách a tento rok tak strašně mrzlo některé dny,že jsme byli snad víc naoblíkány,než na Vánoce:-/Ale co..to už je naštětstí za náma a jak říkám,ted už je tu letní počasíčko,takže super.Jinak Václave,já už mám kooonečně po operaci kolene(11 dní)a dávám se teď tak nějak do kupy,zatím o berlích,jinak to ani nejde,ale musím být hoooodně trpělivá a svědomitá na rehabkách:))Takže doufám,že až se vrátíte a my zas budem makat na trhách:) tak vše bude už zase jako dřív:)No nic,tak se mějte všichni moc a moc krásně,moc tam nezvlčete:D a budu se těšit na další příspěvky:))Opatrujte se papa Andy

 14. marketeta says:

  zdravím z Praglíku evropského! Myslíme na vás všechny a na návětěvu, kterou tam máte. S vízama teda pěkně!!! Určitě jste si oddychli, že je na čas klídek. Jak Zojana s Fábošem? Jistě se utuží jejich vztah! Čekáme zrpávičky a fotodokumentaci… a vůbec..brzy se ozvěte

  Marvel a Parketka

 15. marketeta says:

  hoja hoja, dekujeme prevelice za tabakove povidani…i za kratke pozvani k jeho cteni. Jsme radi ,ze se dari. U nas na Novem Svete jsme meli 5.legendarni den otevrene garaze jako kazdou prvni soboru v mesici. Protoze bylo prodlouzene volno, vetsina znamych nekam cestovala, nicmene tentokrate byl namet sousedsky, takze jsme se dozvedeli mnoho veci o okolnich domech a lidech i o zdejsim divadle, neb jeden z vypravecu byl jeho zakladatel. Druhy den jsme byli pozvani na kavu do vedlejsiho domu a tam z nejvyssiho patra videli zahradu kapucinu i strechy nekterych okolnich domku. Bylo to mile. Takze doufame, ze take informace zpracujeme a casem zverejnime:-) Moc se tesime na nejake dalsi fotky a malou ulitbu pro mou kamaradku, co by chtela videt vase deti v jejich obleccich v pro ni tak exoticke zemi. Praha je ted prijemne tepla, delsi dobu pres 22 stupnu a to je fer po tech povodnich:-)

 16. Terka says:

  Ahoojky rodinko,

  teeeda vy se máte. Fotečky jsou úžasný, vypadá to, že se máte bájově co?? Zojinka roste jako z vody a stává se z ní ještě větší kočka, no nádhera, co dodat. Už se těším až budete na živo vyprávět jak jste se měli a co všechno jste prováděli, ne že by počteníčko nestálo za to, ale na živo je to přeci jen lepčejší.

  Užívejte, užívejte a dávejte na sebe pozor.

  Papík Téra + Míra 😉

 17. Jana says:

  Ahoooj všichni!
  Díky za krásný fotky a novej článek! Je to super! Ty děti tam pospolu musely bejt k sežrání. Myslím, že je to pro ně pro oba – Zoju i Fabíska – nádherná a nezapomenutelná zkušenost, ze který budou čerpat celoživotně. A to nejen tím, kde jsou, ale hlavně s kým jsou. Je to dar i pro vás – moci být se svými dětmi v tomhle věku nonstop a moct vše dělat přirozeně – v přirozeném rytmu i v poznávání a vážení si podstatných věcí.
  Jinak k fotkám – jsou nádherný. A ty housenky – ufoni – taky dobrý. Chacháááá! Opravdu krása!
  Ať se vám všem daří dál dobře, drží se vás štěstí a zdraví a pokračujte v naplňování svého snu! 🙂
  Pa páááá
  Jana

 18. madlen says:

  ahoj rodinko,
  poslední článek o praktický stránce cestování s dětma se mi moc líbil, hned si to můžu líp představit.
  my vás s leošem moc obdivujem, jak to dáváte! máte otevřený srdce a přijímate všecko, jak to přichází, jste skvělí.
  at se vám pořád na cestě daří jako dosud!
  pa majda

 19. Jana says:

  Ahoj Terezko, Wáclawe, Zojinko,
  díky za krásnej článek. Cituji z něj: „Význam naší mysli a myšlenek, prostě toho, co si myslíme, se v naší západní kultuře hodně podceňuje. Přisla nám silná zkušenost toho, že práve našimi myšlenkami vytváříme tento svět, takový, jaký je. Vytváříme sebe, naše okolí…. “
  A já k tomu říkám: „Je to tak! Mentální nastavení je v našich rukou, a pokud k němu jsme schopni nalézt vědomou cestu, můžeme svůj život tvořit. Funguje to!“
  Mějte se krásně! Hodně štěstí na cestách!
  Jana

 20. Svašci "Dolejší" says:

  Ahoj cestovatelé,
  přejeme tímto všechno nejlepší té nejmenší cestovatelce a velké holce Zoje k dnešním narozeninám.
  Doufám, že je pořádně indiánsky oslavíte.
  My dnes v Senohrabech taky slavíme – pondělní narozeniny našeho dědy, tak přijedou Stránčičáci (kromě těch co jsou na cestách) a další dědovi přátelé a budeme grilovat. Nervozita z příprav právě vrcholí…jako vždycky…
  Radek vyspává včerejší zapíjení poháru z ryb, má na hlavě hadr a asi moc slavit nebude…
  Čenda taky vyspává a za chvíli začne řádit…
  Tak se mějte krásně a užívejte exotiky.
  Zdraví Jana.

 21. marketeta says:

  ahoj ahoj indiáni! Už se na Vás moc těšíme….fotky úžasný, babička Eliška taky zdraví…Jistě budete mít spousty dojmů, které bude super slyšet osobně.
  marketa a strýc Pavel 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..